Zamknij
REKLAMA

Dlaczego powinieneś wybrać blachę aluminiową na pokrycie dachu?

15:19, 06.09.2019 | a.d
Skomentuj

Blacha aluminiowa to jeden z najpowszechniej używanych materiałów w budownictwie, który z roku na rok zyskuje na popularności i coraz częściej wchodzi na miejsce wcześniej używanych blach stalowych i cynkowych. W poniższym krótkim poradniku opracowanym z pomocą ekspertów postaramy się przekonać państwa do zwrócenia się ku tego rodzaju produktom w budowie dachu.

Lekkość i bariera przeciw rdzy

Po pierwsze, gęstość podobnych, przeznaczonych na krycie dachu produktów ze stali wynosi aż 7,8 stopni, podczas gdy aluminium w tej samej skali plasuje się na poziomie 2,71. Oznacza to przede wszystkim znacznie większą elastyczność w manewrowaniu arkuszami ze względu na ich niemal trzykrotnie niższą wagę. Nietrudno się domyślić, iż przekłada się to także na koszt pracy i całej inwestycji.

Niska waga gra jednak także dużą rolę, jeśli więźba dachowa i całość konstrukcji nie jest zaprojektowana na duże obciążenia, z którymi najczęściej wiąże się układanie na dachu dachówek ceramicznych i betonowych. Aluminium skutecznie redukuje ciężar wywierany przez pokrycie na całości zadaszenia

Po drugie, blacha aluminiowa ma doskonałe właściwości antykorozyjne. Nawet gdy codziennie wystawiona jest na działanie czynników atmosferycznych, w tym silnego słońca, wiatru i częstych opadów nie koroduje i zachowuje w pełni swoje właściwości chroniące dach przed wnikaniem wilgoci. Tego samego niestety nie można powiedzieć o wielu rodzajach stali, która przy nieodpowiedniej obróbce dość szybko staje się ofiarą rozwijającej się rdzy.

Długowieczność i efektywność energetyczna

Po trzecie, i być może najważniejsze, blacha aluminiowa jest wybierana ze względu na swoją wytrzymałość. Jeśli zostanie ułożona zgodnie z zasadami sztuki dekarskiej z pewnością wytrzyma od 20 do 50 lat w nienaruszonym stanie. Już dziś niektórzy producenci oferują aż pół wieku gwarancji, co oczywiście, w kontekście wyboru najlepszego materiału, mówi samo za siebie.

Oczywiście panele aluminiowe przeznaczone do pokrycia dachu często są wyposażane także w dodatkowe powłoki ochronne, które na terenach opanowanych przez mchy i porosty pomagają zastopować ich rozwój na nowo postawionym bądź reperowanym pokryciu. Aluminium to także doskonała bariera chroniąca przed insektami mogącymi przez lata znacznie naruszyć dachową konstrukcję.

Po czwarte, aluminium na dachu to doskonały wybór również przez wzgląd na oszczędność i efektywność energetyczną. W lecie arkusze świetnie odbijają promienie słoneczne, absorbując znacznie mniej ciepła z zewnątrz niż chociażby papa asfaltowa i stal. Zimą zaś sprawiają, iż z wnętrza konstrukcji ucieka procentowo znacznie mniej ciepła, co pozwala nam zaoszczędzić na energii zużytej na ogrzewaniu.

Jak więc widzimy w powyższych punktach aluminium będzie skutecznie wypierało z rynku blachy stalowe, jednocześnie obniżając koszty montażu arkuszy na dachu przez profesjonalną ekipę. Aby znaleźć odpowiednich fachowców i jakościowy produkt najlepiej jest udać się do regionalnych hurtowników, takich jak choćby wrocławskie Polskie Centrum Dachowe. W ich ofercie znajdziesz i dobierzesz najlepsze blachy do konkretnych projektów. Co więcej, jeśli zainstalujesz je zgodnie z dekarskimi regułami i uzyskanymi przy zakupie wskazówkami, zapewnisz sobie spokój i brak zmartwień na całe dekady. Tego rodzaju dachy rzadko kiedy wymagają też prac konserwacyjnych, pozostają więc częstym wyborem inwestorów, ale i mieszkańców zabierających się za remont zadaszenia.

(a.d)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone