Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać naświetlarkę do samodzielnego wyrabiania pieczątek?

10:39, 22.07.2019 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj

Dzięki nowoczesnym urządzeniom, wyrabianie pieczątek wyróżniających się wysoką trwałością oraz funkcjonalnością jest bardzo proste i szybkie. Jeśli chcesz uniezależnić się od zewnętrznych firm w tym zakresie, wystarczy zdecydować się na własną naświetlarkę. Dzięki różnorodności modeli może być ona dostosowana do wszystkich potrzeb. Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy wyborze urządzenia.

Czym są i jak działają naświetlarki?

Pieczątka wyprodukowana samodzielnie, która powstaje w kilka minut? To nie fikcja. Nowoczesne maszyny błyskowe sprawiają, że wielkie i skomplikowane urządzenia poligraficzne powoli odchodzą w niepamięć. Naświetlarki wykorzystują moc światła. W urządzeniu umieszcza się specjalną gumkę wraz z folią światłoczułą z wydrukowanym na niej wzorem, który ma znaleźć się na pieczątce. Może to być zarówno tekst, jak i np. logo, a wydruku z łatwością dokonasz na najzwyklejszej drukarce laserowej. Następnie wystarczy włączyć urządzenie, które samo dopasuje tryb pracy do postawionego przed nim zadania. Naświetlanie trwa ok. minuty, a powstałe pieczątki są bardzo trwałe (to tzw. pieczątki beztuszowe).

Rodzaje naświetlarek

Nowoczesne naświetlarki występują w wielu wariantach przystosowanych do rozmaitych kategorii prac oraz częstotliwości stosowania. Najmniejsze urządzenia o niewielkich wymiarach i masie zaledwie kilku kilogramów są przeznaczone do wyrobu pojedynczych pieczątek, podczas gdy większe mogą naświetlać jednocześnie nawet 3 gumki. Wiele pozwala też na wytwarzanie różnego typu produktów – od klasycznych biurowych, przez okrągłe, po tablicowe i datowniki. Nawet największe urządzenia tego typu nie zajmują jednak wiele przestrzeni, dzięki czemu miejsce na nie znajdzie się w zasadzie wszędzie.

Jak wybrać naświetlarkę do pieczątek?

Jeśli chcesz zająć się samodzielnym wyrabianiem pieczątek, powinieneś w pierwszej kolejności określić swoje potrzeby. Wybór konkretnego urządzenia będzie zależał bowiem od:

  • zapotrzebowania ilościowego na pieczątki,
  • chęci produkcji różnorodnych, także nietypowych pieczątek (duże tablicowe, datowniki, pióra i długopisy z pieczątką).

Produkcja dla zewnętrznego klienta lub wewnętrzna w bardzo dużej firmie będzie wymagała wydajnego i szybkiego urządzenia. Takie naświetlarki dają też bardzo szerokie możliwości, dlatego uzyskasz możliwość spełniania nawet nietypowych żądań klientów. Jednak jeśli chcesz wytwarzać jedynie pojedyncze pieczątki na własny użytek (do kilkudziesięciu sztuk rocznie) i nie zależy Ci na zaawansowanych opcjach, możesz wybrać najmniejsze i najtańsze urządzenie. Jego dzierżawa lub zakup pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy, a gotowe pieczątki będą zawsze zgodne z Twoimi oczekiwaniami.

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone