Zamknij

Czy hale namiotowe wymagają pozwolenia na budowę?

23:16, 13.07.2019 MATERIAŁ PARTNERA Aktualizacja: 23:17, 13.07.2019
Skomentuj

Hale namiotowe cieszą się rosnącą popularnością. Są one wykorzystywane w wielu różnych branżach. Wynika to z fakt, że tego typu obiekty są funkcjonalne, a zarazem proste i szybkie w budowie. Konstrukcje stalowe nie generują zbyt dużej ilości formalności, co znacznie przyspiesza proces realizacji zlecenia. Z pewnością wiele osób zastanawia się, czy na budowę niewielkiej hali namiotowej wymagane jest pozwolenie. Odpowiedź na to pytanie umieszczono poniżej.

Tymczasowa hala namiotowa

Hale namiotowe często stawiane są wyłącznie na pewien okres czasu. W przypadku, gdy obiekt będzie użytkowany krócej niż 180 dni nie ma konieczności posiadania pozwolenia na budowę. Jest to sporym ułatwieniem, gdyż realizacja projektu może rozpocząć się niemal natychmiast.

Opisywane rozwiązanie często wykorzystywane jest przez przedsiębiorstwa, które posiadają zastępczego obiektu np. na czas remontu hali magazynowej. Takie konstrukcje przydają się podczas bankietów, targów, czy też wesel. Możliwości jest wiele, więc wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Należy zaznaczyć, że przez upływem 180 dni należy dokonać demontażu konstrukcji. Wiele firm zmienia jedynie położenie hali, dzięki czemu nie ma konieczności posiadania pozwolenia.

Pozwolenie na budowę hali stalowej

Hale stalowe, które będą użytkowane dłużej niż 180 dni wymagają pozwolenia na budowę. Oznacza to, że niezbędny jest projekt budowy. Ponadto musi zostać powołany kierownik oraz inspektor budowy. Hala zostanie oddana do użytku dopiero po przeprowadzeniu kontroli i potwierdzeniu tego, że spełnia ona wszystkie aktualnie obowiązujące standardy. Pozwolenie na budowę zwykle można uzyskać w ciągu 30-90 dni. Jest to kwestia bardzo indywidualna. Ważne jest, aby rzetelnie podejść do kompletowania niezbędnej dokumentacji. Każda pomyłka znacząco opóźnia proces uzyskania pozwolenia.

Po uzyskaniu pozwolenia na budowę hali należy odczekać 14 dni na to, aby decyzja została uprawomocniona. Po tym czasie należy zgłosić gotowość do przeprowadzania robót. Zwykle po 7 dniach można rozpocząć pracę. Z takiego rozwiązania korzystają zwykle przedsiębiorstwa, które halę namiotową wykorzystują jako obiekt stały np. halę produkcyjną.

Niewątpliwym plusem hali namiotowych jest fakt, że ich budowa odbywa się w ekspresowym tempie. Ponadto profesjonaliści mogą nam pomóc w załatwieniu wszelkich formalności związanych z budową, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko popełnienia błędu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pozwolenie na budowę zostanie przyznane już po miesiącu.

Źródło: http://www.gaj-stal.com/

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%