Zamknij
REKLAMA

Sprawdź kto dzwonił, a nie będziesz musiał płacić wysokich sum za rachunek

13:09, 11.07.2019 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj

Wszyscy znamy ten schemat – siedzimy sobie spokojnie w pracy, a nasz telefon się rozdzwania. Machinalnie odbieramy go, a po drugiej stronie słuchawki telemarketer szykuje się do przedstawienia nam niesamowitej oferty na nowy telefon. Albo proponuje nam przyjście na masaż, który jest w pełni bezpłatny. Albo ma do zaoferowania garnki. I tak dalej, i tak dalej. W rzeczywistości, mimo że się denerwujemy, jest to najlepsze co może nas spotkać. Odbieranie telefonów jak leci jest bowiem dużo bardziej niebezpieczne niż kiedykolwiek sądziliśmy.

Dlaczego nie warto odbierać telefonu za każdym razem, gdy dzwoni nieznany numer?

Bo może być to dla nasz bardzo nieprzyjemne w skutkach. Telemarketerzy to naprawdę najlepsze w tej sytuacji, co może nas spotkać. Jakiś czas temu, gdy już niemalże wszyscy zaczęli mieć komórki, wszyscy oszuści upatrzyli sobie w tym misję. Dzwonią do przypadkowych ludzi – czasami z dziwnych numerów, ale nie zawsze – aby żerować na tym, że „telefon musi być odebrany”. Wiele osób bowiem łapie za komórkę i bezwiednie wciska zieloną słuchawkę. A to błąd, który może nas słono kosztować. W takiej sytuacji szybko pożegnać możemy się z prywatnością, bo osoba po drugiej stronie po prostu wyciągnie od nas nasze dane osobowe. Jeśli jednak oddzwonimy – rachunek za telefon, który do nas przyjdzie, będzie ogromny. I dlatego trzeba rozwiązywać to inaczej.

Sprawdzanie numeru telefonu

Jedyną rzeczą, jaka może nas uratować jest sprawdzenie kto dzwonił na nasz telefon. Wystarczy do tego odpowiednia strona z jak największą bazą użytkowników. Wtedy w specjalne miejsce wpisujemy ciąg cyfr, a następnie takową bazę przeszukujemy, otrzymując informacje o numerze, który wyświetlił nam się na ekranie naszego telefonu. Musimy sprawdzić co inni użytkownicy mówią o tym numerze – czy jest on neutralny, negatywny czy pozytywny. I wtedy wiemy, czy możemy odebrać, czy też nie. Wszystkie strony powinny również udostępniać możliwość dodania własnej oceny i komentarza, jeśli tylko mamy na jego temat jakąś wiedzę. Możemy wtedy ochronić innych przed popełnieniem jakiegoś, kosztownego, błędu.
Ponadto zyskujemy niesamowity spokój ducha. Wiadomo, że numer, który nam się wyświetlił lub który widnieje przy ikonce połączeń nieodebranych to oszust albo telemarketer, z którym ani śni nam się rozmawiać.

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone