Zamknij
REKLAMA

Po co sprawdzać normy bezpieczeństwa w procesie działalności firmy?

10:18, 01.07.2019 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj

Wiele firm już to zrozumiało, a u wielu przedsiębiorców się dzieje – jednak nie wszyscy. Wciąż powstają pytania nie tylko o zasadność przeprowadzania audytu, ale także wprowadzania zmian, które dany audyt może chcieć przynieść. Po co zatem sprawdzać normy bezpieczeństwa?

Zmiany i ochrona

            Po pierwsze normy bezpieczeństwa zawsze są ustalane po audycie bezpieczeństwa i uzależnione od danej sytuacji. Nie ma bowiem nic stałego, dlatego analiza (np. rokroczna) sytuacji bezpieczeństwa w firmie ma na celu ustalenie nowych norm, co do których należy kształtować politykę firmy. Druga kwestia to zmiany w przewidywaniu zagrożeń. Nie tylko rozwój technologii pozwala na więcej, ale także zmiany w przypadku przestępców cybernetycznych, bo i ich dotyka audyt. Dlatego dając o firmę i jej zasoby (tak ludzkie, jak i rzeczowe), należy wybierać tylko rozwiązania rozsądne i skuteczne.

Analiza i nauka

            Trzecia kwestia, która decyduje o tym, dlaczego audyt jest sposobem na zmiany ku lepszemu w danym przedsiębiorstwie dotyka tego, co w firmach się dzieje. Warto zdać sobie sprawę, że pracownicy nie zawsze mają świadomość swoich zachowań. Audyt jest więc także okazją do samodoskonalenia się i wprowadzania daleko idących zmian w przedsiębiorstwie, które pozwalają na skuteczną reakcję na zagrożenia w każdych warunkach. W praktyce audyt uczy pracowników, jak postępować z zagrożeniami w sieci oraz przeciwdziała panice na wypadek pożaru i innych nieprzewidzianych zachowań.

Dobry wybór

            Należy jednak mieć cały czas pod uwagą tylko dobro firmy i jej pracowników. Co to oznacza? Mniej więcej tylko tyle, żeby stwierdzić, że wybór podmiotu wykonującego w danej placówce audyt bezpieczeństwa ma kolosalne znaczenie dla jego jakości. Powinna to być firma obeznana w nowościach, mająca w swoim portfolio szereg działań, także codziennych, niekoniecznie związanych bezpośrednio z audytem oraz posiadająca renomę i dobre opinie. Dzięki temu dbałość o bezpieczeństwo pozostanie na najlepszym możliwym poziomie.

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone