Zamknij
REKLAMA

Jak zostać cenionym barmanem?

12:11, 07.06.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Branża gastronomiczna jest świetnym wyborem dla osób, które uwielbiają samodzielnie przygotowywać wykwintne potrawy lub napoje. Jednym z popularniejszych zawodów związanych z gastronomią jest profesja barmana.

Jakie wykształcenie powinien posiadać barman?

Właściciele pubów i restauracji najchętniej nawiązują współpracę z osobami posiadającymi gastronomiczne wykształcenie. Nie inaczej jest w przypadku zawodu barmana – aby się o tym przekonać, wystarczy zwrócić uwagę na aktualne oferty pracy. Na tym stanowisku mile widziani są absolwenci kierunkowych szkół zawodowych i policealnych, ale spore szanse na otrzymanie wymarzonej posady mają także osoby po technikum gastronomicznym. Niektórzy pracodawcy kierują swoje oferty do kandydatów po wyższej uczelni, którzy ukończyli specjalizację z zakresu technologii gastronomicznej lub usług hotelarskich. W przypadku barmanów najważniejsze są odbyte praktyki, które można zrealizować w wybranych restauracjach lub hotelach. Największe szanse na zdobycie pracy będą miały osoby po egzaminie zawodowym.

Kto sprawdzi się w pracy barmana?

Barman zajmuje się przygotowywaniem drinków oraz napojów niealkoholowych dla klientów. Najczęściej jest on także odpowiedzialny za ich kompleksową obsługę – podaje napoje do stolików oraz wystawia rachunki. Osoba na tym stanowisku musi wiedzieć, w jakich proporcjach połączyć konkretne składniki, aby przygotowany napój miał pożądane walory smakowe. Znajomość przepisów musi iść w parze z troską o właściwe zaopatrzenie pubu czy restauracji. Barman dba o odpowiednią jakość produktów, a także na bieżąco zgłaszać braki magazynowe. Musi pamiętać nie tylko o smaku przygotowywanych napojów, ale także o ich atrakcyjnej oprawie z zastosowaniem kawałków owoców i materiałów dekoracyjnych.

Dobry barman powinien wiedzieć, jakie drinki przypadną do gustu klientowi, mając na uwadze jego indywidualne upodobania. Osoba na tym stanowisku musi wykazywać się kreatywnością, aby tworzyć autorskie napoje z odpowiednio dobranych składników.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone