Zamknij

Sprawca uciekł z miejsca stłuczki? Sprawdź pobliski monitoring i zobacz jak uzyskać odszkodowanie!

12:38, 31.05.2019 MATERIAŁ PARTNERA Aktualizacja: 12:40, 31.05.2019
Skomentuj

Uważasz się za dobrego kierowcę, ponieważ od lat posiadasz prawo jazdy i nie zdarzyło Ci się do tej pory zapłacić ani jednego mandatu? Nie masz też na swoim koncie żadnej kolizji oraz żadnych punktów karnych? Niestety, mimo twojej ostrożności nie byłeś w stanie uniknąć kolizji, na dodatek sprawca wypadku zbiegł z miejsca wypadku? Co zrobić w takiej sytuacji, jak się zachować, do kogo zadzwonić. Mnóstwo pytań nasuwa się jedno po drugim. Oto kilka odpowiedzi.

Telefon na policję

Od tego powinieneś zacząć. W momencie stłuczki, nie próbuj niczego rozwiązywać na własną rękę, od tego są specjalne służby. Nie baw się także w detektywa. Najlepiej, gdyby świadkowie całego zdarzenia pozostali na miejscu wypadku, aż do przyjazdu policji. Zanim przyjedzie radiowóz możesz użyć telefonu komórkowego, by zrobić kilka potrzebnych zdjęć z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze na pewno też sprawdzą pobliski monitoring, nie tylko znajduje się on w sklepach, ale także na prywatnych posesjach. Nie panikuj, postaraj się uspokoić, żeby Twoje zeznania były jak najbardziej składne, być może to pomoże policji rozwiązać sprawę szybciej niż myślisz. Więcej o tym, jak zareagować, przeczytasz tu: Co zrobić, gdy nie znamy sprawcy szkody?

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

UFG to instytucja, która ma za zadanie pomóc osobom, poszkodowanym w wypadkach, gdzie sprawca ucieka z miejsca wypadku.

UFG wypłaca pieniądze wówczas, gdy któraś z osób poszkodowanych w wypadku, trafi do szpitala i musi być hospitalizowana, a jego rekonwalescencja trwa minimum 14 dni. Jeżeli w wyniku poniesionej szkody, nikt nie ucierpiał na zdrowiu, pieniądze mu się nie należą. Po złożeniu wszystkich niezbędnych dokumentów, UFG ma 30 dni, aby rozpatrzyć pozytywnie lub negatywnie zgłoszoną sprawę.

Czy wiesz że...

Zgłoszenie wypadku, może okazać się dla Ciebie bardzo bolesne w skutkach. Wypadek zdarzył się w nocy i brakuje świadków, którzy potwierdziliby Twoją niewinność, a pasażerowie odnieśli obrażenia na skutek stłuczki? Policja ma prawo skierować sprawę do prokuratury rejonowej: art.177 Kodeksu Prawnego.

?

Zamiana ról, czyli co zrobić, kiedy to ty uszkodzisz czyjeś auto?

Tym razem to Ty przez nieuwagę zarysowałeś komuś auto? Pamiętaj, by dokładnie sfotografować wyrządzoną szkodę, a następnie poczekaj cierpliwie na właściciela. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz pozwolić sobie na to, zapisz dokładnie numer telefonu i włóż za wycieraczkę. Być może uda Ci się dojść do porozumienia i zapłacić za szkodę z własnej kieszeni, zawsze lepiej na tym wyjdziesz, niż zgłaszając sprawę do ubezpieczyciela. Nie stracisz wtedy zniżek. Nigdy nie uciekaj z miejsca zdarzenia, jest to najgorsze rozwiązanie, jakie możesz wybrać.

O wypadek naprawdę nie jest trudno, może się on wydarzyć w każdej chwili, nawet najbardziej ostrożnemu kierowcy. Ważne by zachować zimną krew i mimo kłopotu zachować się mądrze i odpowiedzialnie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%