Zamknij
REKLAMA

Planujesz przeprowadzkę? Sprawdź jak ją sprawnie zorganizować

12:09, 29.05.2019 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj

Przeprowadzka najczęściej kojarzy się z chaosem, bałaganem, a często też ze sporymi zniszczeniami. Negatywne nastawienie nie sprzyja dobrej organizacji pracy, a jednocześnie powoduje stres i zniechęcenie do działania. Obecnie zmiana miejsca zamieszkania nie musi już tak wyglądać. Aby przebiegała sprawnie, wystarczą przemyślany plan i dobra firma transportowa.

Sprawna przeprowadzka tylko z odpowiednim przygotowaniem

Podjęcie decyzji o przeprowadzce wymaga starannego przygotowania, dlatego nie jest wskazane narzekanie i odsuwanie w czasie wykonania niezbędnych czynności. Podobnie jak przygotowania przedświąteczne czy wczasy na rowerze, tak i zmiana miejsca zamieszkania wymaga starannego zaplanowania wszystkich etapów, począwszy od opakowań po transport. Wypunktowanie poszczególnych czynności i przemyślenie rozwiązań, dzięki którym cenne przedmioty czy zapasy żywności nie ucierpią, przywróci spokój i sprawi, że każdą czynność wykonasz szybko, sprawnie i bez zbędnego stresu. Jeśli jesteś rodzicem, zadbaj o opiekę dla dziecka na czas przeprowadzki.

Plączący się pod nogami maluch z pewnością nie pomoże w sprawnym pakowaniu. W planie musisz też uwzględnić poszukiwania dobrej firmy, która świadczy usługi transportowe oraz specjalizuje się w przeprowadzkach. Jej pracownicy mają doświadczenie i dysponują sprzętem, dzięki któremu bez problemu przeniosą ciężkie meble czy sprzęt AGD. Do przeprowadzki w Szczecinie możesz wybrać firmę AB-Trans, która nie tylko zapewni Ci odpowiednio transport, ale również opakowania i pomoc w przenoszeniu rzeczy.

?

Kilka rad, jak przygotować rzeczy do przeprowadzki

Zmiana miejsca zamieszkania może przyjmować różną formę. Osoby, które wynajmują lokal i co kilka lat zmieniają miejsce pobytu, zazwyczaj nie gromadzą wielu przedmiotów czy mebli. W takiej sytuacji przenosiny są szybkie i mogą być zrealizowane w kilka godzin. Znacznie większym przedsięwzięciem jest przeprowadzka do nowego domu, do którego trzeba przenieść gromadzony przez wiele lat dobytek. Aby zaoszczędzić czas i nie zginąć w bałaganie, skorzystaj z kilku rad.

  • Zadbaj o odpowiednią ilość czasu. Pakowanie wielu drobiazgów wbrew pozorom nie zajmuje tylko paru godzin. Najlepiej rozpocząć je dzień czy dwa wcześniej.
  • Przed pakowaniem posegreguj rzeczy i wyrzuć to, co jest zbędne. Nie ulegaj sentymentalizmowi, bo zepsuty zegarek czy wyszczerbioną filiżankę i tak w końcu wyrzucisz na śmietnik. Nie musisz obciążać nimi swojego bagażu.
  • Jeśli firma transportowa, która oferuje pomoc podczas przeprowadzki, dysponuje pojemnikami i kartonami, skorzystaj z nich podczas pakowania. W przeciwnym razie zadbaj o nie samodzielnie. Pamiętaj, aby do cięższych rzeczy wykorzystać mocniejsze pudła. Przydatne są wycięcia, które ułatwią chwytanie.
  • Kruche, cenne i delikatne przedmioty przed pakowaniem owijaj folią bąbelkową lub papierem. Zapasy żywności i bardzo drobne detale pakuj do torebek foliowych. Wszystkie mniejsze przedmioty, paczki i paczuszki umieść w plastikowych koszykach lub kontenerach.
  • Pamiętaj o opisaniu pudeł. Zyskasz na tym nie tylko Ty, ale również pracownicy firmy, która świadczy usługi transportowe. Podczas pakowania pudeł do samochodu z pewnością nie ustawią pudła ze szkłem pod książkami czy komputerem.
  • Zacznij pakowanie od rzeczy, których nie używasz na co dzień. Te podręczne mogą się przydać nawet tuż przed wyjazdem.
  • Przed włożeniem przedmiotów do kartonów oczyść je z kurzu. Dzięki temu nie będziesz mieć problemów ze sprzątaniem w nowym miejscu.
  • Jeśli rozkręcasz meble, zabezpiecz wszystkie wkręty, uchwyty i inne drobne elementy w jednym opakowaniu.

Pakując dobytek do pudeł i kontenerów pamiętaj, że za kilka dni będziesz je rozpakowywać. Dlatego zachowanie systematyczności, pogrupowanie tematyczne rzeczy czy opisanie pudeł pozwolą Ci szybko odnaleźć piżamę czy przybory higieniczne. Pakuj w miarę ciasno, aby jak najwięcej przedmiotów zmieścić w jednym pudle. Pamiętaj, że firma od przeprowadzki dysponuje samochodami o określonej przestrzeni ładunkowej. Jeśli transport będzie wymagał dwóch samochodów, z pewnością nie będzie tani.

Dobra firma transportowa to podstawa

Starsze osoby mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z przeprowadzek, podczas których przewożono rzeczy samochodami „zorganizowanymi” za opłatą od przypadkowych dostawców warzyw na pobliski rynek czy znajomych i sąsiadów. Obecnie rozwinął się sektor usług, dzięki którym zmiana miejsca zamieszkania jest znacznie szybsza i prostsza.

Firma AB-Trans ze Szczecina jest jedną z wielu, które oferują wyspecjalizowane usługi transportowe i pomoc w przeprowadzkach https://www.abtrans.com.pl/. Do sprawnego przewiezienia rzeczy wystarczą jeden telefon i zamówienie usługi, dzięki której możesz tanio i sprawnie przewieźć swoje rzecz. Wieloletnie doświadczenie firmy sprawia, że dysponuje ona nie tylko odpowiednim taborem, ale też wsparciem dla Klienta w postaci kontenerów do wynajęcia czy kartonów na sprzedaż. Przy okazji można jej zlecić utylizację starych mebli, które nie będą wykorzystane w nowym miejscu.

REKLAMA
()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone