Zamknij
REKLAMA

Lubrykanty - najpopularniejsze rodzaje

10:17, 16.05.2019 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj

Inaczej określane żelami intymnymi, eliminują negatywne skutki uprawiania seksu „na sucho”, a więc bez odpowiedniego nawilżenia miejsc wrażliwych. Szczególnie pomocne przy dyskomforcie wiążącym się z nadmiernym obcieraniem. Redukują zagrożenie ścierania się i pękania naczyń krwionośnych pochwy. Ułatwiają przyjemną stymulację i zrelaksowanie się. Lubrykanty – atestowane preparaty kosmetyczno-medyczne zaliczane do podstawowych gadżetów erotycznych to strzał w dziesiątkę dla par pragnących poprawić swe doznania łóżkowe.

Silne zróżnicowanie

Przeglądając oferty sklepów z akcesoriami seksualnymi, w tym omawianymi lubrykantami, takimi jak przykładowo Venus.net, można dostrzec bogactwo rozmaitych rodzajów lubrykantów. Żele intymne są zróżnicowane przede wszystkim ze względu na odmienną konsystencję, ale i skład i typ. Mają inne kolory, a nawet smaki. Niektóre działają stymulująco, czy leczniczo. Są też i takie, których zadaniem jest po prostu zwiększać wilgotność narządów płciowych, zmniejszając zagrożenie związane z obcieraniem. Wreszcie, warto także wspomnieć, iż znakomicie sprawdzają się one jako preparat kosmetyczny stosowany do nawilżania różnorodnych gadżetów erotycznych. Niezależnie jednak od tego, na który wyrób konkretnie się zdecydujemy, zawsze jego podstawowym celem jest zapewnienie dobrego poślizgu, a tym samym zredukowanie do minimum dyskomfortu czy braku przyjemności z seksu.

Najpowszechniejsze typy

Ponownie wróćmy do podanego jako wzór sklepu wirtualnego Venus.net, za pośrednictwem którego można zaopatrzyć się w szereg rozmaitych gadżetów seksualnych, w tym rozliczne rodzaje lubrykantów. Biorąc pod uwagę to, co wyżej wymieniony dostawca ma do zaproponowania swym konsumentom, można mówić między innymi o żelach intymnych na bazie wody, silikonowych, zapachowych, smakowych, hipoalergicznych, stymulujących. A teraz krótkie omówienie każdej grupy z osobna. Preparaty z zawartością wody w stu procentach to naturalne specyfiki, które na pewno nie będą wywoływały uczuleń i nie podrażnią nawet bardzo wrażliwej i delikatnej skóry. Są przyjazne dla ciała, a także skutecznie nawilżając. W przypadku kobiet, które cierpią na dużą suchość pochwy niestety są jednak z reguły niewystarczające. Dużo lepszym rozwiązaniem okazuje się wówczas żel silikonowy, ale nie każdy może go stosować ze względów alergicznych. Tak czy inaczej lubrykantom tego typu przypisuje się znacznie silniejsze właściwości nawilżające. Przekłada się to na nieco wyższą cenę należną za produkt, ale korzystając z promocji sprawdzonych dostawców typu Venus.net, nie trzeba przepłacać. Poza większym wydatkiem, minusem lubrykantów silikonowych jest ich bardzo gęsta konsystencja, która może u pań powodować dyskomfort spowodowany trudnością z dokładnym wymyciem preparatów. Kolejna grupa to specyfiki zapachowe oraz smakowe, jakie są pełne specjalnych właściwości aromatycznych i barwników, dzięki czemu można nabywać żele z nutą owocową- truskawkowe, wiśniowe, cytrynowe i wiele innych. Nie są one wprawdzie szczególnie szkodliwe dla zdrowia, ale jednak to produkt ze sztucznymi dodatkami, a często ze sporą ilością cukru w składzie, co sprzyja nie tylko alergiom, ale i infekcjom intymnym. Przy umiarkowanym używaniu nie powinny natomiast wywoływać żadnych skutków ubocznych. Hipoalergiczne z kolei są wyłącznie na wodzie, a ich nieskomplikowany skład to ich największa zaleta. Brak w nich konserwantów, czy uzupełniaczy zapachowo-smakowych, zaś pełne są naturalnych składników typu aloes. Tym samym, lubrykanty tej kategorii uniemożliwiają pojawienie się uczuleń, ale i działają łagodząco na podrażnioną skórę. Na koniec jeszcze parę słów na temat preparatów stymulujących, które rozgrzewają, albo chłodzą – w zależności od tego, na jaki typ się zdecydujemy. Są idealne do gry wstępnej i masażu.

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone