Zamknij
REKLAMA

Korzyści z wynajmu długoterminowego aut

12:22, 15.05.2019 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj

Wynajem długoterminowy, to nowoczesna forma dzierżawy samochodu. Pozwala na użytkowanie pojazdu przez czas określony w umowie, z uwzględnieniem stałej opłaty miesięcznej na rzecz firmy wynajmującej. Usługa ta, coraz mocniej doceniana jest przez kierowców, którzy z różnych powodów nie chcą, lub nie mogą zdecydować się na zakup własnego auta. Jakie zalety wiążą się z długoterminowym wynajmem samochodu?

Korzystne ceny i ograniczone wydatki

Wynajem długoterminowy aut to dobre rozwiązanie dla osób, które nie dysponują ilością gotówki wystarczającą na zakup wymarzonego pojazdu. Opcja ta polecana jest również klientom, którzy nie posiadają zdolności kredytowej umożliwiającej zdobycie środków na ten cel. Do korzyści wynikających z długoterminowego wynajmu zalicza się fakt, że w jego cenę wliczone są praktycznie wszystkie najważniejsze opłaty - w tym za ubezpieczenie, naprawy, przeglądy oraz wymianę części. Klient może też otrzymać auto zastępcze w razie wypadku lub awarii, dzięki czemu nie musi przejmować się przerwaniem ciągłości użytkowania wynajmowanego pojazdu.

Szczegółowa i jasna umowa

Zaletą długoterminowego wynajmu auta jest precyzyjna i jasna umowa, zawierana między wynajmującym a najemcą. Zawiera wszystkie szczegóły i konkrety dotyczące użytkowania danego samochodu. Dotyczy to m.in. całościowego okresu wynajmu, szacowanego przebiegu w okresie dzierżawy czy wysokości comiesięcznych rat. Każda umowa dokładnie określa liczbę kilometrów, które kierowca może przejechać w ciągu miesiąca wynajętym pojazdem. Jeżeli ustalona liczba zostanie przekroczona, nadprogramowe kilometry obarczane są dodatkowym, ale niskim kosztem. Ostateczna cena wynajmu długoterminowego uzależniona jest także od długości trwania umowy oraz określonego modelu pojazdu.

Dostęp do zróżnicowanych modeli aut

Wynajem długoterminowy pozwala kierowcy na wybór niemal dowolnego modelu samochodu. Nierzadko umożliwia to najemcy korzystanie z pojazdu luksusowego, którego zaporowa cena uniemożliwia zakup i utrzymanie na własny rachunek. Długoterminowy wynajem aut to usługa polecana także firmom transportowym. Ich działalność jest często sezonowa, przez co utrzymywanie własnej floty pojazdów okazuje się bardzo nieopłacalne. To także doskonała opcja dla przedsiębiorstw, których zwyczajnie nie stać na powiększenie swojego parku maszyn. Firmy prowadzące wynajem długoterminowy aut, coraz częściej wzbogacają swoją ofertę o różne nietypowe pojazdy - np. ciągniki siodłowe.

Stałe wydatki i minimum formalności

Miesięczna stawka za wynajem długoterminowy aut jest stała.

Poza opłatami związanymi z comiesięcznym użytkowaniem samochodu, w koszty dzierżawy zwykle wliczana jest także jednorazowa kaucja.

Najemca zwolniony jest z niemal wszystkich formalności, które wiążą się z posiadaniem i eksploatowaniem własnego pojazdu. Przekłada się to również na brak kosztów dodatkowych - inwestycja w dzierżawiony samochód wiąże się jedynie z tankowaniem paliwa. Rozwiązanie to ogranicza zatem nie tylko straty pieniężne, ale również czas klienta.

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone