Zamknij

Urządzanie domowego SPA

11:02, 29.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:08, 29.04.2019
Skomentuj

Domowe SPA jednocześnie brzmi jak ziszczenie marzeń wielu osób i jak rzecz kompletnie niewykonalna. Wszystko tak naprawdę zależy od dostępnej przestrzeni oraz budżetu. Warto w nie zainwestować, zwłaszcza że mowa o możliwości głębokiego relaksu bez potrzeby opuszczania mieszkania.

Należy  jednak pamiętać, że własne SPA nie opiera się jedynie na zdobyczach technologii. Kluczowe jest wykreowanie przestrzeni emanującej spokojem, w której to można odpocząć od codziennych obowiązków.

Jacuzzi

Świetnym rozwiązaniem w przypadku domowego SPA jest zainstalowanie jacuzzi. Jest to naturalnie niewielkich rozmiarów basem posiadający funkcję hydromasażu. Powstanie pierwszego modelu datuje się na lata 70’ XX w., z miejsca zyskującego aprobatę społeczeństwa za sprawą przyjemnego użytkowania. Wystarczy ledwie kilka minut kąpieli, aby rozluźnić mięśnie, polepszyć krążenie krwi w organizmie oraz stan skóry.

Wyposażenie to będzie szczególnie preferowane przez osoby skarżące się na nadmierny stres oraz zmęczenie, spowodowane pracą czy po prostu codziennymi obowiązkami. Jednakże wybór tego sprzętu wiążę się ze sporym wydatkiem finansowym. Innym, zbliżonym pomysłem jest zakup wanny posiadającej funkcje zbliżone do jacuzzi, które to z pewnością zwiększy atrakcyjność niewielkiej łazienki.

Sauna

Innym nierozerwalnie kojarzonym ze SPA elementem jest oczywiście sauna. Podobnie jak jacuzzi, będzie wymagać odpowiednio wysokiego budżetu. Jednakże mowa to o inwestycji, która zwróci się błyskawicznie za sprawą poprawy stanu zdrowia i samopoczucia nie tylko domowników, ale i ewentualnych gości. Przebywając od kilku do kilkunastu minut w wysokiej temperaturze organizm człowieka, z powodu generowania większej ilości ciałek odpornościowych, zwalcza wirusy i bakterie. Dzięki temu jest to świetny sposób na kurowanie się z przeziębienia czy kaca. Oczywiście, można go również używać rekreacyjnie, w czym sprawdza się więcej, niż zadowalająco.

Kwestia światła

Niezależnie jednak, czy zdecydujemy się na jacuzzi lub saunę (ewentualnie obydwie opcje naraz), ważne będzie stworzenie odpowiedniego oświetlenia. Przeważnie w salonach SPA dominuje tendencja do stosowania równomiernego oraz stonowanego światła. Dedykowane jest właśnie pomieszczeniom, które przeznaczone są do relaksu oraz odprężenia się. Oczywiście, w tym przypadku jedna lampa będzie niewystarczająca. Najlepiej będzie zastosować różnorakie źródła światła.

Podsumowanie

To, na jaki sprzęt czy wystrój się zdecydujemy się w trakcie projektowania SPA, nie powinno przysłaniać najważniejszego – wykreowania niepowtarzalnego klimatu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%