Zamknij
REKLAMA

Mazury - idealne miejsce na konferencję lub szkolenie

17:49, 04.04.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Krainę Wielkich Jezior Mazurskich uznano za jedno z pięciu najpiękniejszych miejsc na terenie Europy. Wszyscy, którzy raz w życiu odwiedzili Mazury, najczęściej wracali tam ponownie oczarowani wspaniałymi krajobrazami (można jeszcze tam znaleźć nie odkryte przez turystów, dziewicze enklawy) i bogactwem przyrody. Wyprawa na Mazury latem jest dla miłośników żeglarstwo obowiązkowa. Ale na Mazury przyjeżdżają nie tylko osoby, które potrafią samodzielnie żeglować. Bywają tutaj także osoby, które przyjeżdżają popracować. Dobrze rozwinięta baza turystyczna sprawia, że bardzo często organizowane są konferencje na Mazurach, które łączy się z wypoczynkiem.

Co można robić na Mazurach?

W regionie jest ponad 4 tysiące jezior. Część z nich jest z sobą połączona siecią kanałów. Nic więc dziwnego, że region jest rajem dla amatorów żeglowania. Wakacje na łódce spędza na Mazurach coraz więcej osób, to efekt między innymi tego, że przybywa nowoczesnych marin. Spośród mazurskich jezior największe to Śniardwy. Na jego powierzchni znajduje się 8 wysp. Są to między innymi Pajęcza Wyspa i Szeroki Ostrów. Do każdej z wysp można przycumować, aby chwilę odetchnąć przed dalszą żeglugą. Na Mazurach wytyczone zostały szlaki dla kajakarzy. Największą popularnością cieszy się spływ rzeką Krutynią. Szlak został poprowadzony przez kilkanaście jezior, które są ze sobą połączone strugami – krótkimi rzekami. Całkowita długość tego szlaku wynosi 91 kilometrów. Szlak prowadzi od Sorkwit do jeziora Bełdany. Na osoby, które odwiedzają Mazury czy to w celach turystycznych, czy służbowych czekają także liczne trasy rowerowe. Jedna z bardziej ciekawych została poprowadzona wokół jeziora Czos. To jedno z jezior, nad którym leży Mrągowo. Trasa ta wiedzie między innymi do Góry Czterech Wiatrów. Rozciąga się z niej przepiękna panorama jeziora.

Noclegi na Mazurach

Region ma bardzo dobrze rozwiniętą bazę turystyczną, również baza noclegowa jest coraz bardziej bogata. Goście mogą wybierać między pensjonatami, gospodarstwami agroturystycznymi, hotelami. Wiele hoteli przystosowanych jest do pobytu gości biznesowych. Dysponują własnymi centrami konferencyjnymi. Konferencje na Mazurach organizowane są więc wyjątkowo często. Zarówno właściciele gospodarstw agroturystycznych, pensjonatów, jak i hoteli przygotowują dla gości dodatkowe atrakcje. W hotelach są z reguły baseny, jacuzzi, sale fitness. Wiele hoteli na Mazurach jest przyjaznych dla rodzin z dziećmi. Na ich terenie nie brakuje więc nowoczesnych i bezpiecznych placów zabaw dla dzieci. Wiele mazurskich hoteli ma dostęp do własnej linii brzegowej, co z pewnością jest ich dodatkową, olbrzymią zaletą.

To nieprawda, że na Mazurach osoby, które nie są kajakarzami czy żeglarzami nie mają co robić. Region oferuje mnóstwo różnorodnych atrakcji, każdy znajdzie więc coś dla siebie. Można posłuchać szant, zwiedzić muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w leśniczówce Pranie. Mazury to także doskonałe miejsce do organizowania konferencji, szkoleń lub wyjazdów integracyjnych.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone