Zamknij
REKLAMA

Przedszkolaki z Misia w Centrum Badawczo - Rozwojowym

13:52, 28.03.2019 | MATERIAŁ PARTNERA
Skomentuj
Kronospan

W Centrum Badawczo – Rozwojowym Kronospanu z okazji Światowego Dnia Wody wszystko przygotowano na przyjęcie ważnych gości – przedszkolaków. Święto wody to idealna okazja, aby w super nowoczesnym laboratorium pokazać maluchom, co kryje się w kropli życiodajnego płynu.

Myjąc zęby, robiąc herbatę czy podlewając trawnik rzadko myślimy o niezwykłej wartości H2O. A to, jak się okazuje, jeden z najcenniejszych surowców na świecie. I wciąż go, niestety, ubywa. Mimo iż woda pokrywa ponad trzy czwarte ziemskiego globu, to tylko jeden procent jej zasobów nadaje się do picia. Nie bez powodu 22 marca ogłoszono Światowym Dniem Wody.

W zakładowym przedszkolu MIŚ Kronospanu o tym, jak ważna jest woda, dzieci uczą się już od najmłodszych lat. Swoją cegiełkę, a właściwie – kroplę wiedzy, przekazywanej maluchom, dorzucił także Kronospan. Przedszkolaki miały okazję odwiedzić Centrum Badawczo-Rozwojowe, gdzie czekały na nie specjalnie przygotowane, doświadczalne stanowiska laboratoryjne. Lawa w butelce – fascynujące lewitujące kropelki barwnika w oleju, wędrująca woda czy ciecz nienewtonowska przestały być już dla nich tajemnicą. Dzieci miały także okazję zobaczyć przez mikroskop, co znajduje się w kropli wody.

Kronospan od lat systematycznie wspiera edukację dzieci i młodzieży na każdym etapie rozwoju – poczynając od wieku przedszkolnego poprzez szkołę podstawową i średnią aż po studia wyższe. Firma organizuje zajęcia Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży, opiekuje się uczniami z klas patronackich w ZST, patronuje studentom Wydziału Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku. Prowadzi także programy edukacji ekologicznej, m.in. Akademię Recyklingu Kronospan, program Eko Krono czy edukację poprzez bezpośrednie działanie w lesie - sadzenie drzew w czasie prowadzonej już od 19. lat akcji Kronodrzewko.

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone