Zamknij
REKLAMA

Aplikacja mobilna - dlaczego warto ją mieć?

09:04, 21.03.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Jak zabłysnąć w sieci? Jak za pomocą internetu i wszystkich możliwości, które on nam daje, rozwinąć własną firmę? Są to pytania, które kręcą się w głowie, prawdopodobnie, każdego przedsiębiorcy naszych czasów. Choć najważniejszą zasadą współczesnego biznesu jest obowiązkowa obecność informacji o Twojej firmie w internecie, najczęściej w postaci choćby prostej wizytówki internetowej, ale nie zawsze zwykła strona internetowa jest wystarczająca.

Współczesny użytkownik

W naszych czasach, szeregowy człowiek spędza średnio dwie lub trzy godziny dziennie surfując po internecie za pomocą swojego telefonu komórkowego. W Polsce i na całym świecie aplikacje mobilne budzą dużo zaufania wśród użytkowników. Ilość ściąganych rocznie aplikacji rośnie z roku na rok na około 15 %, co w przeliczeniu na liczby wynosi prawie piętnaście miliardów pobrań. W 2018 roku zostało pobrano prawie 90 miliardów aplikacji na całym świecie, a liczba godzin, którą użytkownicy spędzają korzystając z danych aplikacji jest nie do wyobrażenia.

Smartfony stają się coraz bardziej “smart”, co również uwzględnia znaczne zwiększenie komfortu korzystania z urządzeń mobilnych. Codzienne zakupy, rezerwacje biletów, a także mnóstwo innych działań dokonujemy za pośrednictwem naszego telefonu, dlatego nic dziwnego, że coraz więcej firm głównie skupia się na dopasowaniu swojego produktu do wymogów telefonów komórkowych, czyli niewielkich dotykowych ekranów.

Aplikacja. Dlaczego i jak?

Przed tym jak zainwestować swój czas i pieniądze w przygotowanie aplikacji mobilnej dla Twojej firmy, warto się zapoznać z listą korzyści, które taka inwestycja może przynieść. Firmy, którzy oferują nie tylko stronę internetową, a również aplikacje znacznie zyskują w oczach swoich klientów. Niezaprzeczalną także zaletą aplikacji mobilnej jest znacznie wygodniejsza obsługa w porównaniu do zwykłej przeglądarki internetowej.

Aplikacja mobilna (zobacz: https://greenparrot.pl/software-house/oferta/aplikacje-mobilne/) jest idealnym źródłem danych o Twoich użytkownikach i klientach. Telefon wraz z aplikacją na nim, jest nieodłączną częścią dnia współczesnego człowieka, dlatego ilość informacji o preferencjach i zachowaniach użytkownika można zebrać znacznie więcej niż w przypadku klientów, którzy korzystają ze strony internetowej. Zebrane informacje pomogą idealnie dopasować Twoje produkty i usługi do zainteresowań klientów. Co więcej, dla zachęcenia korzystania z aplikacji mobilnej i zainteresowaniu swoją ofertą większego grona użytkowników, można wykorzystać aplikację mobilną jako narzędzie promocyjne. Przykładowo, oferować specjalne rabaty i promocje, które są dostępne tylko dla klientów którzy dokonują zakupów lub rezerwacji za pośrednictwem aplikacji.

Podsumowując, aplikacja mobilna, która zostanie wykonana przez fachowców z myślą o wygodzie Twoich klientów, będzie słuszną inwestycją w przyszłość firmy. 

- MATERIAŁ PARTNERA -

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone