Zamknij
REKLAMA

Seniorzy na celowniku oszustów. Wyłudzają i kradną pieniądze

16:21, 24.09.2019 | a.d
Skomentuj
REKLAMA

Szczecineccy policjanci kolejny raz ostrzegają przed oszustami podającymi się za policjantów. Oszuści wyłudzają i kradną pieniądze. Wczoraj ofiarą oszustwa padła 75-letnia mieszkanka Barwic. Dziś oszuści okradli 60-letnią mieszkankę Białego Boru. Do mundurowych docierają kolejne informacje o próbach wyłudzenia pieniędzy przez oszustkę, która podając się za policjantkę chciała pomóc w sprawie wypadku.

-Apelujemy do mieszkańców całego powiatu szczecineckiego, aby nie dali się nabrać oszustom, którzy tylko czyhają na ich pieniądze. Pamiętajmy! Telefony z żądaniem pieniędzy od osób podających się za policjantów to oszustwo! Wczoraj 75-letnia mieszkanka Barwic otrzymała telefon z informacją o tym, że jej siostrzenica spowodowała wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym. Potrzebne są pieniądze,  aby kobieta nie została aresztowana. 75-latka nie zorientowała się, że po drugiej stronie słuchawki jest oszustka podająca się za policjantkę. Niestety kobieta padła ofiarą oszustki przekazując młodej kobiecie 50 tys. zł i 5 tys. euro kilka minut po rozmowie telefonicznej.

asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku

Dziś policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie. Ofiarą kolejnego oszustwa padła 60-letnia mieszkanka Białego Boru. W tym przypadku kobieta straciła 40 tys. zł.

Pamiętaj!

Oszuści są bezwzględni - umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać ufność w większości przypadków starszych osób. Przestępcy wyszukują wciąż nowe metody działania. Oszust nalega, aby potencjalna ofiara przekazała mu pieniądze, udała się do banku i wypłaciła pieniądze.

Zapamiętaj!

  • Sprawcy oszustw metodą „na policjanta” nigdy nie kontaktują się osobiście z ofiarami.
  • Wykonując połączenie telefoniczne do potencjalnej ofiary wywierają na niej presję czasu.
  • Przebiegli oszuści nie dają chwili na zastanowienie się lub sprawdzenie informacji o ich tożsamości.
  • Zawsze po przekazaniu oszczędności kontakt się urywa, a przestępcy znikają z wyłudzonymi pieniędzmi.
  • Zachowaj ostrożność – jeżeli dzwoni ktoś, kto podszywa się pod członka rodziny, policjanta i prosi o pieniądze, nie podejmuj żadnych pochopnych działań, nie daj się zmanipulować!
  • Nie mów nikomu, a szczególnie przez telefon, o kwocie oszczędności jakie posiadasz i gdzie je przetrzymujesz.
  • Zadzwoń do innego członka rodziny i upewnij się, czy osoba, która prosiła o pomoc, faktycznie jej potrzebuje. Nigdy nie przekazuj pieniędzy obcym osobom! Nigdy nie ulegaj presji czasu wywieranej przez oszustów.
(a.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

BogdanBogdan

4 0

Ręce opadają. Tyle się mówi, pisze...Nie dociera. 16:54, 24.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JuleńkaJuleńka

3 0

A mnie zastanawia tylko jedno ludzie trzymają takie pieniądze w domu? Bo raczej żaden bank nie wypłaca tyle pieniędzy w danym dniu trzeba się umówić wcześniej. Współczuje kobitką. 17:35, 24.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Xz Xz

2 0

Cóż, widać nasi seniorzy mają jakieś rozdawnictwo, czy to choroba? 05:52, 25.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PelagiaPelagia

2 0

Moją mamę to spotkało w Kołobrzegu dzwoniła kobieta podające się za moją siostrę mówiła załamanym głosem że potrzebuję pieniędzy na kaucję bo spowodowała wypadek ze skutkiem śmiertelnym moja mama załamana,zapłakana zadzwoniła do mojej siostry teściowej i okazało się że moja siostra jest w pracy 07:53, 25.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Śledzę i. SzczecinekŚledzę i. Szczecinek

0 1

Tak meneli na ławce przyłapać mandat wystawić to wiedzą jak, ale zrobić coś większego to im dać Rutkowski ego albo jasnowidza, szczecinecka policja "jest ułomna". Tyle w temacie! Dziękuję bardzo. 15:49, 25.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA