Zamknij
REKLAMA

Napad rabunkowy na klatce schodowej. Sprawca został już zatrzymany

17:07, 08.08.2019 | Policja Szczecinek
REKLAMA
Skomentuj

Kryminalni ze Szczecinka zatrzymali mężczyznę w wieku 24 lat, który dokonał rozboju na mieszkańcu Szczecinka. Pokrzywdzony mężczyzna został zaatakowany na klatce schodowej, a następnie sprawca ukradł pieniądze jakie mężczyzna miał przy sobie w kwocie 1800 zł. Z uwagi na fakt, że sprawca jest bardzo dobrze znany szczecineckiej policji i działał on w warunkach recydywy, za rozbój grozi mu nawet do 18 lat pozbawienie wolności.

-W miniony piątek na jednej z klatek schodowych w centrum miasta został zaatakowany mieszkaniec Szczecinka. 62 – letni mężczyzna został szarpnięty od tyłu i przewrócony na podłogę. Sprawca używając przemocy i grożąc uszkodzeniem ciała wyrwał mężczyźnie kurtkę w której znajdowało się 1800 zł.

-mówi asp. Anna Matys. oficer prasowy KPP w Szczecinku

Pokrzywdzony sam zgłosił się do komendy i zrelacjonował całe zajście. Powiadomieni o zaistniałym fakcie kryminalni przystąpili do działania. Odtworzenie drogi pokrzywdzonego w dniu zdarzenia na kamerach monitoringu pozwoliło wytypować sprawcę, który jak się okazało szedł w pewnej odległości za mężczyzną przez dłuższy odcinek drogi.

Sprawca został zatrzymany przez kryminalnych, kiedy przechodził parkiem, a następnie został doprowadzony do komendy.

-Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy przez śledczych oraz charakter popełnionego czynu w warunkach recydywy zadecydował o tym, że Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku wystąpił z wnioskiem do prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wczoraj sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec 24-latka 3-miesięczny areszt.

-dodaje A. Matys

Za dokonanie rozboju w warunkach recydywy może grozić mieszkańcowi Szczecinka nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
(Policja Szczecinek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Mozambik Mozambik

9 1

*%#)!& napadu , piszcie normalnie po ludzku BANDYTA . Do normalnej pracy się nie chce iść ludzi napadają , to jest bandytyzm i trzeba tak to nazywać , żeby Ci co takie artykuły czytają nie odbierali takich czynów ulgowo . Bo takie brzmienie jest ulgowe ! 22:37, 08.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Mozambik Mozambik

0 1

Sprawca napadu 22:39, 08.08.2019


REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone