Zamknij
REKLAMA

Babski Klub Optymistek - pozytywnie zakręcone z Bornego Sulinowa

19:42, 15.03.2020 | br
REKLAMA
Skomentuj
fot. Babski Klub Optymistek 40+

Babski Klub Optymistek 40+ z Bornego Sulinowa to grupa aktywnych kobiet, które emanują optymizmem i dobrym humorem. Panie przypominają sobie i innym kobietom, jak ważne w obecnym czasie jest odrobina wytchnienia, czas dla siebie oraz poczucie spełnienia. BKO 40+ tworzą kobiety dojrzałe, które piastują różne stanowiska, są na różnych etapach życia prywatnego, pochodzą z różnych środowisk. Łączy je to, że doceniają swoją kobiecość, potrafią cieszyć się chwilą, cieszą je małe rzeczy. To wszystko sprawia, że mają receptę na „bycie szczęśliwą” i potrafią się nią podzielić.

- Przekroczyłyśmy magiczną czterdziestkę, mamy  ustabilizowaną sytuację zawodową, część naszych dzieci założyło już własne rodziny. Mamy w związku z tym czas i energię, by ofiarować coś światu od siebie. Pokazać, że ciągle jesteśmy i możemy razem zdziałać dużo dobrego. To nie jest czas, by oglądać się w przeszłość, ale czas, aby zacząć żyć świadomie swoim życiem.

- mówi Ewa Adamczyk

Zaczęły od siebie. Klub BKO 40 + powstał w 2018 roku podczas realizacji projektu grantowego LGD Działaj Lokalnie pod nazwą „Zdrowy styl życia.” Inicjatorkami tego klubu są Ewa Adamczyk i Paulina Undrych - Matkowska z Bornego Sulinowa. Podczas pierwszego projektu klub skupił wokół siebie 18 pań. Przy kolejnym projekcie „Anioły są wśród nas” ilość uczestniczek była podobna, teraz przygotowują się do kolejnych działań.

Zdrowy Styl Życia

Celem pierwszego projektu, było skupienie uwagi na samych uczestniczkach. Na pokazanie, że ruch jest dla wszystkich w każdym wieku, a kobietą jest się zawsze. Co więcej im dojrzalszą tym bardziej zadbaną. Uroda przecież wywodzi się od szczęścia i wiary w siebie. Podczas projektu panie odwiedziły stadninę koni, odbyły spotkanie z kosmetologiem. Spotkały się z promotorem zdrowia oraz z pracownikiem ds. przemocy w rodzinie. Postawiły na zdrowie odżywianie i ruch. Postawiły na Nordic Walking przemierzając tym sposobem kilometry po okolicach Bornego. Uczęszczały też na pływalnię i siłownię.

-  Wyszłyśmy z domu, uwierzyłyśmy w siebie na nowo, zaprzyjaźniłyśmy się ze sobą. Cel tego projektu był prosty: miałyśmy wyjść z domu, pokazać nasze dojrzałe piękno innym i spędzać wspólnie czas. Dziś nie jesteśmy uczestniczkami projektu, tylko przyjaciółkami. Wiemy o sobie dużo, potrafimy sobie pomóc nawzajem. Mówimy o swoich pasjach. Działamy wspólnie. - mówi Izabela Jadwiżyc członkini BKO 40+.

Anioły są wśród nas

Przystępując do kolejnego projektu w 2019, doskonale już wiedziały, że to dobry moment, by swą siłą podzielić się z innymi. By pokazać innym, jak ważni są dla innych, Podczas projektu powstało 29 figurek aniołów metodą Powertex. Panie zaprojektowały oraz zrobiły swoje anioły, a następnie przekazały je na akcje charytatywne, między innymi na licytację WOŚP 2019. Ofiarowały je również innym kobietom, by podkreślić ich moc niesienia dobra, fundacjom i osobom współpracującym. Podczas projektu powstał również kalendarz, gdzie z każdego miesiąca spoglądają borniańsko-sulinowskie anioły z BKO 40+. W większości kalendarz został przekazany charytatywne.

- Następny projekt przed nami. Mam nadzieję, że uda nam się pozyskać na niego środki, podobnie jak na poprzednie z LGD Działaj lokalnie. Na tym etapie nie mogę zdradzić konkretów, powiem tylko, że będzie stawiał na ruch. Planujemy przeprowadzenie naboru beneficjentek do projektu w okolicach sierpnia.

- dodaje Ewa Adamczyk

Klubowiczki  spotykają się w każdy piątek w siedzibie CKiR Borne Sulinowo. 

- Spędzamy wspólnie czas  przy domowym cieście. Kawę i herbatę serwuje nam Krzysztof - nasz członek honorowy, mąż jednej z nas. Nie wstydzimy się wieku, mamy młodą duszę i  mnóstwo pomysłów, o których rozmawiamy. Dzielimy się troskami, spostrzeżeniami.  Dyskutujemy o sztuce, filmie, o życiu zwyczajnie. Mamy też chęci, by je wspólnie realizować swoje pasje, chcemy pokazać je innym. Jesteśmy jak Muszkieterki  - jedna za wszystkie, wszyscy za jedną. Ufamy sobie nawzajem, pomagamy sobie, inspirujemy siebie. Lubimy spędzać czas w swoim towarzystwie. Organizujemy również spotkania z naszymi partnerami.

- mówi Izabela

- Chcemy pokazać naszym młodszym koleżankom, które skończyły 30 lat, że mimo obowiązków domowych czy braku czasu warto pomyśleć o sobie. Znaleźć w natłoku spraw do załatwienia chwilę dla siebie. Zawsze jest czas, by podkreślić swoje walory, swoją kobiecość. Szczęściem emanuje kobieta, która zna swoją wartość. A wiadomo, że szczęśliwa kobieta, to szczęśliwy dom, dzieci i mąż. Bądźmy kobietami, bądźmy piękne, mądre, zdrowe, silne i, przede wszystkim, spełnione.

- podkreśla Ewa Adamczyk

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

g-ag-a

3 1

Na razie to proponuję siedzenie w domu. 06:10, 16.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GregGreg

4 1

Teraz siedzieć w chałupie, a nie machać kijkami i latać po Bornem!? 06:18, 16.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OptymistaOptymista

0 0

Super nasze Panie! Jesteście wielkie ! 16:39, 16.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GośćGość

2 0

Dlaczego? 17:32, 16.03.2020


REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone