Zamknij
REKLAMA

III Biesiada Letnia w Bornem Sulinowie

09:31, 30.07.2019 | br
Skomentuj
REKLAMA

W ostatnią sobotę lipca odbyła się w Bornem Sulinowie międzypokoleniowa biesiada integracyjna. Organizatorami była Biblioteka Miejska oraz Fundacja Bez Retuszu. Projekt był dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego. Dla organizatorów było jasne, że pokolenia można połączyć poprzez wspólny stół z pysznym jedzeniem oraz dobrą muzyka.

Impreza odbyła 27 lipca. Dopisała pogoda i co najważniejsze – uczestnicy. Podczas biesiady występowały zespoły folklorystyczne z okolic takie jak: Swojacy, Jarzębiny z Czaplinka, Marianki z Czaplinka, Jarzębiny z Jelenia, Duet EsKo, Stokrotki, Kapela Borneńskie Podlotki, Spocznij, Borneńska Kapela, Borneńskie Wrzosy, Ontis z Sitna oraz K2 i przyjaciele – czyli lokalny folklor Pana Kazia. Zagrali również soliści: Eugeniusz Makaryk i Alina Karolewicz. Gwiazdą wieczoru był duet Disco Partizani, który grał szlagiery z dawnych lat oraz współczesne przeboje.

W rytm ich muzyki tańczyło zarówno młodsze jak i starsze pokolenie. Podczas biesiady odbyło się wiele konkursów zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Zorganizowane zostało także karaoke, a dla tych którzy mieli ochotę pośpiewać razem z kapelami ludowymi przygotowane były śpiewniki. Jako, że biesiada miała na celu połączyć pokolenia szukano najmłodszego i najstarszego uczestnika imprezy. Najmłodszym okazał się półtoraroczny chłopiec, a najstarszym 82-letni mieszkaniec Kazachstanu.

Do późnych godzin wieczornych w Pensjonacie u Ani w Bornem Sulinowie słychać było muzykę i śmiech co świadczy tylko o tym, że biesiada się udała.

(br)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA