Zamknij
REKLAMA

Rekordowy WOŚP w powiecie szczecineckim

19:00, 15.01.2020 | br
REKLAMA
Skomentuj
fot.Daniel Graszka

Orkiestra gra już od 28 lat i jak mówi jej główny dyrygent, grać będzie do końca świata i jeden dzień dłużej. Mimo głosów pełnych hejtu kierowanych w stronę Owsiaka, Polacy tego dnia są jednością. Orkiestra grała zarówno w sercach jak i w licznych licytacjach, pokazach artystycznych, wystawach czy imprezach sportowych. Ten zimowy dzień ogrzewały pozytywne myśli i dobra energia. Bo dzielić się z kimś innym, jest szalenie przyjemne i daje wiatr w żagle!

Tegoroczny finał odbył się  w minioną niedzielę (12.01).  Orkiestra grała w większości miast naszego powiatu.

Gmina Borne Sulinowo

fot. Daniel Graszka

Sztaby w gminie Borne Sulinowo zlokalizowane były w trzech punktach:  Juchowo, Łubowo i Borne Sulinowo.

W sali wiejskiej w Łubowie orkiestra grała od godziny 13. Tam można było smacznie zjeść, obejrzeć występy artystyczne - przedszkolaków oraz uczniów Szkoły Podstawowej z Łubowa. Odbyły się pokazy żonglerki piłkarskiej oraz pokazy ratownictwa medycznego, które prowadzili strażacy z OSP Łubowo.

W Juchowie orkiestra grała od godziny 15. W Szkole Podstawowej przygotowana była kawiarenka, która serwowała słodkie i wytrawne potrawy. Poza licytacją i kiermaszem organizatorzy zadbali o liczne występy i pokazy min. uczniów ze Szkoły Podstawowej w Juchowie, zespołu ludowego ”Stokrotki” oraz „Jony Band”.

Borne Sulinowo podczas 28 finału grało od godziny 14. Orkiestrę rozpoczęła burmistrz Bornego Sulinowa - Dorota Chrzanowska. Przerywnikiem licznych licytacji były występy artystyczne młodych artystów z Bornego Sulinowa. Na scenie dla orkiestry grali między innymi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bornem, dzieci z przedszkola Jedyneczka, duet Małgorzata Kowalska i Jarosław Pianowski, Ewa Olkowska – Styś oraz Wiktoria Łozińska. Odbyły się również pokazy taekwondo oraz pokaz w wykonaniu Akrobatyczny Ludowego Klubu Sportowego. W Centrum Kultury i Rekreacji, gdzie odbył się finał, na darczyńców czekały atrakcje takie jak:  fotobudka, kącik zabaw dla najmłodszych, kawiarenkę oraz kuchnia polowa.

Łącznie gmina Borne Sulinowo uzbierała 68 888 złotych.

Barwice

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Barwicach rozpoczął się o godziny 15 i odbył się w sali miejskiej. Sztab WOŚP z Barwic przygotował bardzo bogaty program, by zachęcić Barwiczan do wspólnej zabawy i hojności.  Podczas Finału odbyły się licytacje oraz prezentacje artystyczne. Czynna była kawiarenka, która zapraszała smakowitymi zapachami. Dla najmłodszych przygotowane było stoisko do malowania buziek oraz gry i zabawy. Przedmioty na licytacje pochodziły od hojnych mieszkańców Barwic i okolic. 

Sztab w Barwicach uzbierał w tym roku kwotę 24 711 złotych i pobił rekord z zeszłego roku.

Biały Bór

Biały Bór również dołączył się do orkiestry, która tego dnia grała w całym kraju. Sztab mieścił się w BCKiR tam też odbywało się większość imprez orkiestrowych. Granie w dobro w Białym Borze rozpoczęło się o godzinie 16.  Na tegorocznych darczyńców czekały występy artystyczne Kirsa Talismana, dzieci z przedszkola, oraz uczniów z Zespołu Szkół nr 7.  Na scenie pojawił się również Chór Parafii Grekokatolickiej oraz zespół Asymetria. Burmistrz Białego Boru na łamach portalu społecznościowego dziękował mieszkańcom Białego Boru.

-Dziękujemy anonimowym darczyńcom fantów na licytacje, za otwarte serca i hojne portfele oraz za dobrą zabawę podczas występów na scenie i podczas licytacji –napisał Paweł Mikołajewski.

W 28 Finale WOŚP sztab w BCKiR w Białym Borze zebrał 19 673,05 złotych.

Szczecinek

[ZT]19326[/ZT]

W kwestę uliczną zaangażowanych było 50 wolontariuszy, którzy od wczesnych godzin porannych byli widoczni na ulicach Szczecinkach. Z ogromnym zaangażowaniem zbierali do puszek, rozdając charakterystyczne serduszka i uśmiechy. Orkiestra w Szczecinku grała w kilku punktach.  W hali sportowej przy ulicy Kopernika od godziny 11 pracownicy OSiR zorganizowali szereg zabaw sportowych dla najmłodszych mieszkańców. W Centrum Konferencyjnym Zamek odbywały się koncerty uczniów Kollegu Muzycznego ACORD.  Plac Kamińskiego zgromadził miłośników 4 kółek, którzy wzorem lat poprzednich mogli podziwiać pokazy aut 4x4 za sprawą SCS, wystawę motocykli, którą zorganizował  SzGM. Na placu nie zabrakło Straży Miejskiej oraz OSP Gwda Wielka, która prezentowała sprzęt. W kinie Wolność granie dla orkiestry rozpoczęło o godzinie 12. Podczas 28 finału na scenie kina, mieszkańcy Szczecinka mogli podziwiać zespół Calineczki, Aida, Rebelię oraz The Old School Dance. Nie zabrakło nieco mocniejszego brzmienia, który zapewniły zespoły Tequlia Twist,  James Button Band oraz inni. W przerwach odbywały się licytacje. W kinie czekały również smakołyki, które zostały przygotowane m.in. przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet.

Kwota jaką uzbierał sztab ze Szczecinka to 121 330 złotych. Jest ona wyższa niż ta, która została uzbierana w poprzedniej edycji.

Mieszkańcy powiatu szczecineckiego jak zwykle nie zawiedli. Licytowali i wrzucali do puszek wolontariuszy złotówki z tą samą radością, z którą wspierają lokalne akcje charytatywne. W efekcie w każdym ze sztabów uzbierał kwotę wyższą niż w poprzednim finale. W tym roku orkiestra grała dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

logiklogik

4 8

"Mimo głosów pełnych hejtu kierowanych w stronę Owsiaka, Polacy tego dnia są jednością."

Jeśli są jednością, to chyba nie powinno być tego "hejtu"? A jest go całkiem sporo.
Jak widać - WOŚP dzieli polaków, a państwo jeszcze się do tego dorzuca. Dziel i rządź - stare jak świat. 10:14, 16.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

I59I59

6 6

28 lat temu idea była szczytna po dzisiejszy dzień, tylko OBSIAK wziął się za politykę i obrażanie innych ludzi. Jak tak będzie działał to będzie miał coraz mniej zwolenników. 10:41, 16.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MichałMichał

6 3

Prawda, Owsiak zaczyna za bardzo POlitykować niestety. To, że WOŚP zbiera pokaźne sumy to efekt całorocznych zbiórek, a nie jednego wieczoru. Jeszcze przed rozpoczęciem finału na koncie było już ok. 25 mln, więc suma w rzeczy samej wysoka już była. Tyle w temacie. PS. Akcja ok, pomoc, wsparcie zasługuje na ocenę pozytywną. 13:48, 16.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone