Zamknij
REKLAMA

Są pieniądze dla seniorów. Podpisali umowy w programie Senior+

11:24, 23.07.2019 | a.d
REKLAMA
Skomentuj

Ponad 623 tys. zł otrzymają samorządy z województwa zachodniopomorskiego na utworzenie i utrzymanie miejsc w Dziennych Domach i Klubach Senior+. Umowy z przedstawicielami Stargardu, Wałcza, Szczecinka, Świdwina podpisał wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

- Program Senior + to odpowiedź na potrzeby osób starszych, które chcą być aktywne – mówił wojewoda Tomasz Hinc – W ubiegłym roku rząd przeznaczył na dofinansowanie domów i klubów dla seniorów na Pomorzu Zachodnim 2,5 mln zł. Dziś podpisujemy dodatkowe umowy z samorządami, które otrzymują środki w dodatkowym naborze.

- Seniorom należy się szeroko rozumiane wsparcie i szacunek, swoim wysiłkiem budowali Polskę, w której mieszkamy, wiele lat pracowali na nasz wspólny dobrobyt – podkreślał poseł Leszek Dobrzyński – Dziś są nie tylko pomocni w roli dziadków, ale też wspierają nas swoją wiedzą i doświadczeniem.

- Program Senior + to myślenie o polityce społecznej w szerokim wymiarze – dodał poseł Artur Szałabawka – Cieszę się, że są pieniądze na wsparcie najstarszych i że samorządy chętnie po nie aplikują.

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera samorządowców i dofinansowuje zadania własne samorządów – mówił poseł Michał Jach – Jednym z przykładów takiej dobrej współpracy jest właśnie program Senior+.

Dzięki środkom z dodatkowego naboru na 2019 rok gminy utworzą 5 Klubów Senior+ na 115 miejsc. Dofinansowanie z programu Senior+ wynosi 533 tys. zł. Kluby powstaną w gminach:

Stargard - 25 miejsc - dofinansowanie - 35 000,00 zł

Kołobrzeg - 40 miejsc - dofinansowanie - 150 000,00 zł (umowa wysłana pocztą)

Wałcz - 20 miejsc - dofinansowanie - 78 882,10 zł

Szczecinek - 15 miejsc - dofinansowanie - 120 000,00 zł

Świdwin - 15 miejsc – dofinansowanie - 150 000,00 zł.

Z programu kwotą 90 tys. zł. dofinansowano też 70 miejsc w 1 Domu i 1 Klubie Senior + w Gminie Mieście Stargard.

REKLAMA
(a.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone