Zamknij
REKLAMA

Harcerze ze wsparciem marszałka

16:09, 19.07.2019 | wzp.pl
REKLAMA
Skomentuj

Marszałkowskie środki pomogą w organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży, a także stworzeniu bazy logistycznej w sytuacjach kryzysowych. 100 tys. zł to kwota dzięki której Chorągiew Zachodniopomorska Związku Harcerstwa Polskiego kupi m.in. różnego rodzaju namioty, łóżka polowe i zestaw ogrodowy. Podpis na umowie złożyli 18 lipca br. marszałek województwa Olgierd Geblewicz oraz Eliza Gilewska, komendantka chorągwi.

Zestawy drewniane i plastikowe, namioty typu gwiazda i expres, agregat prądotwórczy, kosiarka spalinowa oraz łóżka polowe. To nowy sprzęt, który zostanie zakupiony przez ZHP dzięki środkom z budżetu województwa zachodniopomorskiego.

Chorągiew Zachodniopomorska ZHP ma bazy w Pogorzelicy, Łukęcinie, Jarosławcu, Drężnie, Płotkowie, Binowie, Świętoujściu i na Urazie. W tych miejscach organizuje wypoczynek dla dzieci i młodzieży. W akcjach letnich bierze udział ponad 2000 tys. zuchów, harcerzy i instruktorów z Pomorza Zachodniego, a także z innych województw. Zakupiony sprzęt poprawi ich warunki pobytu.

Sprzęt ten wykorzystany zostanie także w przypadku sytuacji kryzysowej. W tym czasie stanowić będzie zaplecze mobilnej bazy logistycznej. Namioty umożliwią utworzenie punktów selekcji, stołówek oraz spotkań ewakuowanych osób z osobami zarządzającymi sytuacją, a nowe łóżka zapewnią nocleg.

 Chorągiew Zachodniopomorska Związku Harcerstwa Polskiego to laureat konkursu organizowanego przez Wydział Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Niejawnych. O przyznanie finansowania mogły ubiegać się w nim organizacje pozarządowe, realizujące zadania dotyczące ratownictwa i ochrony ludności na terenie województwa zachodniopomorskiego.

REKLAMA
(wzp.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

afdafd

3 2

Prawdziwych harcerzy zostało niewielu. Pojawiły się muczycielki feministki które kombinują jak dodatkowo dorobić na płatnym urlopie nauczycielskim. Załóżcie sobie biura podróży i tam organizujcie płatne kolonie i obozy a nie psujecie ideę harcerstwa. Nie rozumiecie że w harcerstwie wszyscy są jedną rodziną i członkami tej samej organizacji? Wam tylko komercja i kasą oczy zarosły. Kto i do czego wykorzystuje stanice? 09:52, 21.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bacabaca

0 1

"Feministki dorabiające na urlopie macierzyńskim" :-) urocze, ale bez sensu. 11:57, 21.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

afdafd

1 0

jeżeli już to nauczyciele na urlopie wakacyjnym 19:18, 21.07.2019


bacabaca

0 0

Przy okazji można skorygować "2000 tys.", bo na pewno jest błędna, a jestem ciekaw, ilu ich faktycznie jest. 11:59, 21.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone