Zamknij
REKLAMA

Żwirownia w Parsęcku będzie produkować prąd ze słońca

18:28, 14.05.2019 | a.d
REKLAMA
Skomentuj

Kopalnia surowców mineralnych z Parsęcka, która zajmuje się głównie wydobyciem i uszlachetnianiem kruszyw budowlanych i drogowych, wybudowała farmę fotowoltaiczną. Farma o mocy blisko 590 kWp została wybudowana na terenie żwirowni i już wkrótce rozpocznie produkcję energii z promieni słonecznych.

Spółka z Parsęcka pozyskała na budowę farmy fotowoltaicznej dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego ponad 1,3 mln zł. Poziom dofinansowania wynosi 70% kosztów.

-Odnawialne źródła energii to nasz zachodniopomorski atut. Regularnie zwiększamy regionalny udział OZE w bilansie krajowym. Cieszy fakt, że przedsiębiorcy sięgając po wsparcie Unii Europejskiej na ten cel modernizują swoje firmy, a także wpływają na większą ochronę środowiska - przekonywał wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj podczas podpisania umowy w sierpniu ubiegłego roku.

Wytwarzana energia elektryczna przeznaczona zostanie na własne cele użytkowe firmy w budynku biurowym i w zakładzie produkującym kruszywa oraz planowanej betonowni.

REKLAMA
(a.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone