Zamknij
REKLAMA

Kolejne fundusze na remonty dróg w regionie. Będzie nowa droga w Dzikach

20:15, 09.05.2019 | Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe
REKLAMA
Skomentuj

Powiat Szczecinecki na realizację inwestycji otrzyma prawdopodobnie około 1, 195 mln zł dofinansowania z  Ministerstwa  Infrastruktury.

Choć nie jest to jeszcze informacja potwierdzona, wysoce prawdopodobne, że Powiat Szczecinecki otrzyma wsparcie na realizację kolejnej inwestycji drogowej. Mowa o przebudowie odcinka arterii  o długości prawie 1 km w miejscowości Dziki wraz z przepustem  drogowym zlokalizowanym na rzece Płytnicy. Przewidywalna wartość inwestycji to prawie 2,4 mln zł. Samorząd powiatowy oczekuje na pisemną decyzję z Ministerstwa  Infrastruktury, potwierdzającą dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej w wysokości 1, 195 mln zł.

Przedsięwzięcie zostanie również dofinansowane kwotą ponad 189 tys. zł, ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach zadania określonego w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych.

Zakres prac przewiduje wzmocnienie jezdni i poszerzenie jej do 5,5 m, przebudowę skrzyżowania z drogą powiatową Sitno-Dziki, wybudowanie dwóch zatok autobusowych o nawierzchni z kostki betonowej oraz dwóch  o nawierzchni bitumicznej, zjazdów do przyległych działek, chodników, dojść do posesji wzdłuż zabudowań oraz miejsc postojowych dla pojazdów osobowych.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca tego roku.

[ZT]17581[/ZT]

REKLAMA
(Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone