Zamknij
REKLAMA

To było Lotnicze Podsumowanie Lata. Wilcze Laski 2022

15.10, 20.09.2022 autor tekstu: Robert Gaj
Skomentuj fot. iszczecinek.pl
REKLAMA

W minioną sobotę Aeroklub Koszaliński miał przyjemność gościć mieszkańców Gminy Szczecinek na Podsumowaniu Lotniczego Lata na lądowisku Wilcze Laski.  Impreza mogła się odbyć dzięki wsparciu Gminy Szczecinek i Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Wiesław Grzesiak prowadził zajęcia z najmłodszymi w ramach modelarstwa i Programu Smyki Na Start. Dzieci samodzielni budowały modele szybowców, latawce, następnie mogły zbudowane modele poddać próbom w locie. Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowanie najmłodszych uczestników imprezy plenerowej. W trakcie tych zajęć został również wypuszczony balon na ogrzane powietrze.

Równocześnie na wystawie statycznej były wystawione statki powietrzne, które w późniejszym czasie w ramach działalności statutowej wykonywały loty. Na wystawie był zaprezentowany dwuosobowy szybowiec szkolny Puchatek, samolot akrobacyjny Extra 300, samolot turystyczny Aeroprakt 22 L2, samolot Skydream Pantera oraz największy samolot gaśniczy M18B Dromader.

W powietrzu w locie szybowiec Puchatek, jego start, lot, lądowanie, możliwości manewrowe zaprezentował pilot samolotowy, szybowcowy, instruktor Adam Nikiel. Loty  szybowcem wykonali również Lila Martyniuk, Przemysław Sagan, Robert Gaj, Karol Dubnicki.

Samolot Aeroprakt 22L2 w locie prezentował Łukasz Dobrzykowski i Karol Dubnicki. Samolot ten jest samolotem turystycznym służącym do szkolenia, doskonalenia pilotażu, do latów turystycznych, do fotografii lotniczej. Samolot ten może również holować szybowce i banery.

Uwe Zimmermann zaprezentował samolot Extra 300. Jest to samolot akrobacyjny, przeznaczony do treningu, szkolenia w akrobacji samolotowej.  Uwe zaprezentował możliwości  manewrowe samolotu a przede wszystkim wysokie umiejętności  pilotażu, jakie posiada. Wytrwali uczestnicy imprezy plenerowej mogli zobaczyć ponad przeciętne umiejętności pilotażu wykonywanych figur akrobacji samolotowej.

Samolot Pantera w locie został zaprezentowany przez Zbigniewa Żeliszczaka.

Na wystawie statycznej, a później w locie można  było zobaczyć samolot Dromader pilotowany przez Jana Domerackiego. Dźwięk 1000 konnego silnika samolotu było słychać na lotnisku, pilot zaprezentował możliwości manewrowe samolotu. Zaprezentowany lot uwidocznił możliwości przeciwpożarowe samolotu.

Niesprzyjające i często zmieniające się warunki atmosferyczne nie pozwoliły w pełni zaprezentować działalność lotniczą Aeroklubu Koszalińskiego, niemniej działacze klubu dziękują Gminie Szczecinek i Starostwu Powiatowemu w Szczecinku za okazaną pomoc w organizacji imprezy. Mają również nadzieję, że w następnych latach będą mieli możliwość zaprezentować się w szerszym zakresie sporty lotnicze, jakie mieszkańcy powiatu szczecineckiego mogą uprawiać na Lądowisku Wilcze Laski.

Wszyscy piloci oprócz Jana Domerackiego są członkami Aeroklubu Koszalińskiego.

 

(autor tekstu: Robert Gaj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%