Zamknij
REKLAMA

Uwolnij swoje książki. Bookcrossing w Szczecinku

11:28, 12.07.2019 | ad/mbp
REKLAMA
Skomentuj

Od kilku lat Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinku oraz Samorządowa Agencja Promocji i Kultury aktywnie uczestniczą w akcji Bookcrossingu. Ten niekonwencjonalny sposób , który przyczynia  się do promocji i popularyzacji czytelnictwa.

Bookcrossing to popularna na całym świecie idea "uwalniania książek". Ludzie zajmujący się bookrosingiem twierdzą, że książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane. Również w Szczecinku można "uwolnić" swoje, przeczytane już książki i brać inne zostawione w gablotach przez mieszkańców zgodnie z zasadą: „weź, przeczytaj, podaj dalej, przynieś swoją”.

Punkty bookcrossingowe znajdują się w Szczecinku między innymi na Mysiej Wyspie, na Placu Wolności, na ulicy 9 Maja, przy plaży wojskowej, przy CK Zamek, w parku różanym, w okolicach dworca PKP i PKS.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy,  że w żółtych budkach możemy zostawić swoje, już przeczytane książki, a do domu zabrać inną pozostawioną przez kogoś innego. Książkę po przeczytaniu ponownie włóżmy do gabloty, aby mogła „krążyć” po mieście. Ważna informacja – w gablotach nie zostawiamy książek, które są własnością biblioteki.

REKLAMA
(ad/mbp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone