Zamknij
REKLAMA

Zapraszamy na Słowiańską Noc Muzeów

06:00, 16.05.2019 | ad
REKLAMA
Skomentuj

Muzeum Regionalne w Szczecinku zaprasza mieszkańców Szczecinka, gości z bliska i z daleka do wspólnego, nocnego zwiedzania szczecineckiego Muzeum. "Słowiańska Noc Muzeów" odbędzie się w najbliższą sobotę 18-tego maja. Impreza będzie składała się z wielu elementów.

Na dziedzińcu placówki przy ul. Szkolnej rozbije się słowiańska wioska. Dzięki rekonstruktorom i miłośnikom tego ciekawego okresu będziemy mogli sprawdzić jak wiodło się tym co od V w. żyli w naszym regionie. W słowiańskiej wiosce będą czekały na całe rodziny liczne atrakcje, zarówno militarne jak i kulinarne. Podczas muzealnego spotkania zostaną uroczyście otwarte dwie ekspozycje czasowe. Pierwszą będzie tradycyjna wystawa nabytków. W muzealnych podziemiach zaprezentowane zostaną muzealia o jakie wzbogaciła się szczecineckie muzeum w ciągu ostatnich 12-stu miesięcy.

Między innymi zobaczymy zbiory przekazane ze zlikwidowanego z niemieckiego Muzeum z Eutin. Kolejna wystawa to podróż w czasie i przestrzeni, gdzie głównym bohaterem jest miecz. "Miecze Europy" to barwna opowieść pokazująca jak ten rodzaj broni, ważny był nie tylko dla walczących, ale też jak bardzo utrwalił się w tradycji, sztuce i przekazach z różnych regionów Europy. Zwieńczeniem "Słowiańskiej Nocy Muzeów" w Szczecinku będzie nocny pokaz walki rycerskiej.

Tej nocy nie zabraknie barwnych opowieści, ciekawych spotkań i pasjonujących tradycji.

Wstępny plan wydarzenia jest następujący:

  • 18:00- Otwarcie "Słowiańskiej wioski"
  • 19:00- Uroczysta prezentacja Wystawy Nabytków połączona ze spotkaniem z darczyńcami z Muzeum w Eutin
  • 21:00- Kuratorskie oprowadzenie po wystawie "Miecze Europy". Swoją pasją z Mieszkańcami podzieli się Igor Górewicz ze Szczecina
  • 22:30- Pokaz walki rycerskiej

 Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zapraszamy!

(ad)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone