Zamknij
REKLAMA

VI regionalne biegi przełajowe olimpiad specjalnych

07:48, 03.10.2019 | Katarzyna Wilczyńska, Paweł Czupiel
REKLAMA
Skomentuj

W środę - 2 października – już po raz kolejny Szczecinek gościł zawodników reprezentujących szkoły specjalne z województwa zachodniopomorskiego. Deszczowa pogoda nie przeszkodziła w przeprowadzeniu VI edycji Regionalnych Biegów Przełajowych Olimpiad Specjalnych. Były to kwalifikacje na zawody ogólnopolskie, a wzięło w nich udział  prawie 100 zawodników z naszego województwa. W sportowej rywalizacji udział wzięły kluby : Jantar Kołobrzeg, Rzeka Koszalin, Radość Kołobrzeg, Sokół Bobrowo, Herkules Niemieńsko, Gryf Szczecinek oraz gościnnie Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczecinku. Zawody otworzyła Pani Barbara Zasada - Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szczecinku.

Dzieci i młodzież startująca w zawodach podzielona była na różne kategorie ze względu na płeć, wiek oraz sprawność fizyczną. Najlepiej spisali się gospodarze czyli zawodnicy Gryfa Szczecinek - uczniowie SOSW w Szczecinku, którzy wywalczyli 7 spośród wszystkich 13 złotych medali. Złoci medaliści ze Szczecinka, to : Daria Myrcha, Ewelina Merska, Martyna Śliwińska, Oliwia Zapadka, Michał Śliwiński, Denis Żak oraz  Kamil Brzeziński.

Wszystkim zawodnikom należą się wielkie gratulacje za walkę (również z niesprzyjającą aurą), a za złotych medalistów będziemy trzymać kciuki na zawodach ogólnopolskich.

Zawody finansowane były przez budżet Powiatu Szczecinek, za co serdecznie dziękujemy! Wielkie podziękowania również dla OSiR Szczecinek za nieocenioną pomoc w zorganizowaniu imprezy. I oczywiście ogromne „dziękujemy!!!” dla cudownych wolontariuszy z Zespołu Szkół Nr 1 im. KEN, którzy od kilku już lat są naszymi serdecznymi przyjaciółmi.

(Katarzyna Wilczyńska, Paweł Czupiel)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone