Zamknij

ORLEN Warsaw Marathon 2019: Marcin Chabowski mistrzem Polski [WIDEO]

15:14, 14.04.2019 ad Aktualizacja: 15:17, 14.04.2019
Skomentuj Orlen Warsaw Marathon/FACEBOOK Orlen Warsaw Marathon/FACEBOOK

Marcin Chabowski został mistrzem Polski w maratonie na rok 2019. Podczas siódmej edycji Orlen Warsaw Marathon zawodnik STS Pomerania uzyskał czas 2:13:10.

-Z całego serca dziękuję wszystkim za doping i trzymanie kciuków. Jesteście wielcy - napisał na facebooku zawodnik.

Był to pierwszy ważny sprawdzian formy biegacza w tym roku na najtrudniejszym dystansie. W końcówce biegu Marcin Chabowski był wycieńczony, dotarł do mety ostatkiem sił.

Tegoroczną edycję Orlen Warsaw Marathon wygrał Etiopczyk Regasa Bejiga, drugi był Kenijczyk Ezekielem Omullo. Trzecie miejsce zajął kolejny maratończyk z Etiopii Werkuneh Aboye.