Zamknij
REKLAMA

Drzonowo już z nową drogą. Dokonano oficjalnego odbioru inwestycji

19:41, 15.04.2019 | Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe
REKLAMA
Skomentuj

Mieszkańcy Drzonowa w gminie Biały Bór mogą już cieszyć się z nowej drogi. Dziś (15.04) dokonano oficjalnego odbioru inwestycji. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski, dyrektor Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego w Szczecinku Urszula Paciorek oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Włodzimierz Fil.

Warto przypomnieć, że przebudowany odcinek drogi ma długość 1,6 km. Nawierzchnia została poszerzona do 6 metrów, pokryta nakładką wzmacniającą oraz zaopatrzona w kanalizację deszczową. Na terenie zabudowanym powstał obustronny chodnik o szerokości 2 metrów oraz parking dla samochodów osobowych. Odcinek na całej długości został oświetlony.

Prace rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku i przebiegały bardzo sprawnie. Główny wykonawca firma Pol – dróg z Drawska Pomorskiego, dla którego zima okazała się wyjątkowo łaskawa,  wywiązał się z ich realizacji w terminie.

Koszt przedsięwzięcia wyniósł  prawie 5,4 mln zł brutto. Powiat szczecinecki dzięki swym staraniom otrzymał ponad 2,3 mln zł  (63,63%) dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”.

Zanim podpisano dokumenty odbiorcze dokonano skrupulatnych oględzin rzeczonego odcinka drogi. Oprócz głównego wykonawcy obecni byli podwykonawcy, inspektorzy budowlani oraz przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, PWiK Szczecinek Sp. z o. o. oraz Energii– Operator S.A. Rejon Energetyczny Szczecinek.

Burmistrz Paweł Mikołajewski oraz dyrektor PZD Włodzimierz Fil dziękowali wszystkim zaangażowanym w proces inwestycyjny i podkreśli znacznie niełatwego montażu finansowego, który nie byłby możliwy do realizacji, gdyby nie starania starosty Krzysztofa Lisa.

(Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

Morfeusz król dupeczMorfeusz król dupecz

0 1

Who cares Johnowo? 20:33, 15.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A komuA komu

1 0

to potrzebne, Oświetlenie zaraz wyłączą,chodnikami nikt nie będzie chodził a droga za torami którą naprawdę się jeździ dziurawa jak ser szwajcarski, ale najważniejsze,że można się sfotografować i powiedzieć-to ja- typowe dla zasiedziałych pseudo dyrektorów i samorządowców 21:42, 15.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SędziaSędzia

1 1

Odcinek na całej długości miał być oświetlony A nie został... może to i lepiej ale gdzie są pieniądze za te nie postawione około 30 latarni? Firma co wygrała przetarg oddała? 08:08, 16.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Bzdura bzduraBzdura bzdura

0 0

bzdura, po co piszesz takie brednie? Sprawdź projekt i policz jeszcze raz latarnie. 09:21, 16.04.2019


BodzioBodzio

2 1

Podziwiajmy tych ludzi, za łaskawe spożytkowanie naszych podatków. Co tam fotka, zasłużyli na tablicę pamiątkową!! 10:15, 16.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone