Zamknij

Z ratusza można dostać nawet 7,5 tys. złotych. Podpowiadamy kto może starać się o taką kwotę

09:40, 26.08.2020 r. Aktualizacja: 19:56, 26.08.2020
Skomentuj fot. Pixabay fot. Pixabay

7500zł mogą otrzymać mieszkańcy Szczecinka za przeprowadzoną likwidację źródła ciepła opartego o spalanie węgla np. piec lub kocioł węglowy. Wnioski o udzielenie grantu można już składać w szczecineckim ratuszu.

Dopłaty są możliwe, bo Miasto Szczecinek, dzięki skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, otrzymało dofinansowanie projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa II - Gospodarka niskoemisyjna,  Działanie 2.14 - Poprawa jakości powietrza - Zachodniopomorski Program Antysmogowy: „Przedsięwzięcia inwestycyjne z zakresu likwidacji „niskiej emisji”, obejmujące wymianę starych kotłów, pieców, urządzeń grzewczych na mniej emisyjne w mieście Szczecinek”.

-wyjaśnia magistrat

W ramach programu mieszkańcy Miasta Szczecinek – tylko osoby fizyczne ubiegające się o przyznanie grantu, które nie korzystały z dotacji udzielanych w ramach Programu Czyste Powietrze, mający tytuł prawny do nieruchomości (dotyczy to zarówno budynku jednorodzinnego jak i lokalu mieszkalnego), w której miałaby się odbyć wymiana pieca, mogą otrzymać wsparcie na jedno indywidualne gospodarstwo domowe w kwocie 7 500 zł za przeprowadzoną trwałą likwidację działającego, starego źródła ciepła opartego o spalanie węgla.

Szczegółowe informacje oraz potrzebne dokumenty można znaleźć na stronie Urzędu Miasta.

(r.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

JaJa

0 0

Marginalizacja kosztów ogrzewania jedynie poprzez wprowadzenie skutecznych metod izolowania przed utratą ciepła z pomieszczeń ogrzewanych co wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa do wytworzenia ciepła. Nowoczesne eko kotły będą zużywać tyle samo paliwa jeśli dom jest dziurawy jak sitko. Nie da się oszukać fizyki i matematyki. Sentyment do ocieplania murów które są mokre lub wilgotne i ogrzewanie ich od wewnątrz jest jak założenie suchej skarpety na mokrą stopę i założenie kalosza. O współczynniku dyfuzyjności materiałów izolacyjnych nie ma co pisać, nikt nie zwraca na to uwagi bo nie ma o tym pojęcia i o tym nie pisze i nie mówi się. 10:54, 27.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

AdamAdam

1 0

Czemu miasto pozwoliło na programy "kawka" może dzisiaj było by więcej chętnych i czystrze powietrze, a nie ludzie przyłączeni do miejskiej sieci mec który spala największy szajs w postaci miału węglowego. I my mówimy o dbaniu o środowisko. Czy miasto dofinansuje odłączenie się od mec, a co się wiąże zaprzestanie spalania węgla, a przejście na np pompę ciepła. 17:12, 27.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%