Zamknij

Uczniowie SP7 jako jedni z pierwszych w Polsce korzystają z najnowszej pomocy dydaktycznej

13:34, 28.11.2022 . Aktualizacja: 13:45, 28.11.2022
Skomentuj fot. Anna Latkowska fot. Anna Latkowska

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 jako jedni z pierwszych w Polsce korzystają z najnowszej pomocy dydaktycznej z serii Kart Grabowskiego - Ułamki zwykłe.

Historia Kart Matematycznych rozpoczęła się w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinku w 1994 roku. Wówczas to Andrzej Grabowski jako nauczyciel matematyki dostrzegł problemy uczniów z tabliczką mnożenia. Dzięki swojemu doświadczeniu i pomysłowości opracował pierwsze Karty Matematyczne, dzięki którym uczniowie w ciekawy i efektywny sposób poznawali i utrwalali tabliczkę mnożenia poprzez zabawę. Wkrótce karty zyskały uznanie dzieci, rodziców oraz nauczycieli.

W 1998 roku w Szkole Podstawowej nr 7 odbyły się I Mistrzostwa Polski w Tabliczce Mnożenia, które stały się od tej pory cyklicznym wydarzeniem. Po sukcesie Kart Tabliczka Mnożenia powstały kolejne – Karty Dodawanie i Odejmowanie oraz Gry Logiczne. Te ostatnie w 2014 roku Andrzej Grabowski stworzył wraz z córką Justyną Grabowską-Dybek.

Najnowszą pomocą dydaktyczną są Karty Ułamki Zwykłe. Ich autorką jest Justyna Grabowska-Dybek, która do współpracy zaprosiła m.in. nauczycielkę matematyki z SP7, Certyfikowanego Trenera Kart Grabowskiego – Annę Latkowską.

- 17 listopada karty pojawiły się na rynku. Uczniowie klasy 6d ze Szkoły Podstawowej nr 7 jako jedni z pierwszych mieli okazję przedpremierowo wypróbować tę nową pomoc dydaktyczną.  W tym czasie zrealizowany został film promujący nowe karty i szkołę. To nie przypadek – przecież to właśnie tutaj, w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinku, wszystko się zaczęło.

-mówi Anna Latkowska.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

AndrzejAndrzej

3 2

Tabliczka mnożenia: czy to naprawdę takie trudne? Żenada... 18:03, 28.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

gośćgość

2 1

...a jak dziecko rozwiąże poprawnie zadanie, ale innym sposobem niż sobie wymarzy nauczyciel - pała.
Mało to takich żali w prasie? 18:24, 28.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%