Zamknij
REKLAMA

Wolontariusze Polska 2050 posprzątali Marientron

07:06, 25.10.2020 | mat. pras.
Skomentuj materiał prasowy
REKLAMA

Wolontariusze Polska 2050 Zachodniopomorskie w piątkowe popołudnie przeprowadzili akcję sprzątania wzgórza Marientron – miejsca o szczególnym znaczeniu, nie tylko historycznym, dla  społeczności Szczecinka i okolic.

Do udziału w akcji zgłosiło się tylko sześć osób, choć pogoda wybitnie dopisała w piątkowe popołudnie. Trzeba jednak brać pod uwagę, że sytuacja pandemiczna w powiecie szczecineckim może skutecznie odstraszać od udziału w tego typu akcjach. Nie zawsze ilość jest ważna, ale jakość. Szóstce naszych śmiałków udało się zebrać aż 12 worków posegregowanych śmieci w niewiele ponad 60 minut. Ta ilość zebranych odpadów może przerażać. Wzgórze jest niezwykle atrakcyjne i popularne wśród mieszkańców. Nie upoważnia to jednak nikogo do pozostawiania tam takich śladów naszej bytności.

Wśród zebranych śmieci królowały puszki i butelki po napojach alkoholowych. Sporo było też plastikowych opakowań. „Takie akcje zawsze kryją jakieś niespodzianki. Tym razem były to liczne ulotki jednej z sieci supermarketów. Miały różne daty, więc wyrzucano jej w miarę regularnie.” - podzieliła się spostrzeżeniami liderka powiatu szczecineckiego Polska 2050, Katarzyna Skowrońska, po czym dodała – „Ciekawe, czy ktoś z menadżerów tej firmy wiedział to tych wyrzuconych ulotkach?”

Najwięcej śmieci wolontariusze znaleźli w krzakach nieopodal miejsca spotkań szczególnie lubianego przez lokalną młodzież. „Musieliśmy podchodzić do tego miejsca z trzech różnych stron, aby pozbierać wszystkie butelki. Wyglądało to tak, jakby specjalnie ktoś rzucał śmieci w krzaki, żeby nie było widać” – opowiadał Szymon Lis, jeden z wolontariuszy biorących udział w akcji.

Można powiedzieć, że akcja ekipy ze Szczecinka była sukcesem, choć sukces przy tego typu akcjach napawa smutkiem, jak wiele osób nie szanuje tego, co na naszej planecie najcenniejsze.

(mat. pras.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

FilippoFilippo

7 3

Akcja sprzątania parku świadczy o braku działania służb oczyszczania miasta i nieprawidłowym zarządzaniu terenu parku. Na co idą moje podatki? Co robią służby miasta? Gdzie jest Straż Miejska i mandaty?
Ludzie śmiecili, śmiecą i będą śmiecić... .tego nie zmienimy tego typu akcjami...To święte oburzenie że są śmieci i samouwielbienie, jacy jesteśmy wspaniali bo zbieramy śmieci jest śmieszne. W dodatku tani lans polityczny, bo to w ramach partii telewizyjnego płaczka. 09:33, 25.10.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

do Filippodo Filippo

4 0

Akcja sprzątania parku świadczy o braku wychowania i braku edukacji społeczeństwa. 12:38, 25.10.2020


PippoPippo

1 1

To utopia, że można wychować spłeczeństwo, które nie będzie śmiecić....Nigdy i nigdzie tak nie było i nie będzie...Dlatego potrzebne są dobrze funkcjonujące służby miejskie, które jak widać na obrazku ne działają...Skoro płacę podatki miasto powinno sprzątać a straż miejska pilnować i łapać.
Od początku świata są brudasy, złodzieje i prostytucja i to się nie zmieni trzeba to zaakceptować
14:16, 25.10.2020


lippolippo

1 0

to jak ten Filippo musi PiSu nienawidzić, za ten tani lans polityczny w TVP za nasze podatki. 19:36, 25.10.2020


Michał Michał

9 1

EkiPO Szymona, wybory się skończyły, przestańcie pajacować. 11:00, 25.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

gggg

4 0

Też tak pomyślałem.... A wystarczyło założyć koszulki "bez partyjne" i naprawdę byłby szacun, a tak tylko słaba 4. 12:41, 25.10.2020


do Michał do Michał

2 2

sam jesteś pajacem.Jakoś nigdy nie widziałem służb miejskich sprzątających ten teren.zawsze był tam syf 12:53, 25.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarinMarin

4 0

Kochani czy mieszkania, piwnice i altanki też sprzątacie ? Byłbym zainteresowany. 21:12, 25.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA