Zamknij
REKLAMA

Masz psa lub kota? Ważne przypomnienie

17:04, 12.08.2019 | a.d
REKLAMA
Skomentuj

Pismo Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w sprawie obowiązku szczepienia psów przeciw wściekliźnie.

W związku z analizą przeprowadzoną przez Główny Inspektorat Weterynarii, dotyczącą liczby psów zaszczepionych przeciwko wściekliźnie oraz niepokojącymi wynikami wskazującymi na poddanie immunizacji jedynie połowy populacji psów z terenu naszego województwa, Zachodniopomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zwraca się z prośbą o rozpowszechnienie informacji wśród mieszkańców o konieczności poddawania obowiązkowemu szczepieniu psów przeciwko tej chorobie oraz przestrzeganiu terminowości kolejnych szczepień.

Zgodnie z art. 56 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, posiadacze psów są obowiązani zaszczepić zwierzęta, które ukończyły 3 miesiąc życia, a kolejne szczepienia muszą odbywać się nie rzadziej niż co 12 miesięcy.

Szczepień psów przeciwko wściekliźnie dokonują lekarze weterynarii świadczący usługi weterynaryjne w ramach działalności zakładu leczniczego dla zwierząt, których wykaz znajduje się na stronie internetowej Zachodniopomorskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej.

Jednocześnie nadmieniam, że zgodnie z art. 85 ust. la ww. ustawy, posiadacz zwierzęcia, który uchyla się od obowiązku ochronnego szczepienia psów przeciwko wściekliźnie podlega karze grzywny.

Podkreślić należy, że wścieklizna jest chorobą zwalczaną z urzędu oraz zaliczaną do grupy chorób odzwierzęcych śmiertelnych dla człowieka.

Zachodniopomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii

W załączeniu ewidencja zakładów leczniczych powiatu szczecineckiego, które wykonują szczepienia psów i kotów przeciw wściekliźnie.

REKLAMA
(a.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

KiniaKinia

2 0

Proszę przestrzegać szczepień zwierząt 21:10, 12.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone