Zamknij
REKLAMA

Rusza ostatni etap remontu wieży dużego kościoła [WIDEO]

10:37, 15.07.2019 | a.d
REKLAMA
Skomentuj

Wsparcie lokalnych samorządów, instytucji państwowych, parafian i prywatnych firm pozwala na remont wieży dużego kościoła. Prace, z uwagi na ich ogromny koszt, przeprowadzane są etapami, a dziś rozpoczęto przygotowania do kolejnego.

W poniedziałkowy ranek rozpoczęto montaż rusztowania. Remontem objęta zostanie ostatnia, wschodnia ściana wieży znajdująca się nad dachem kościoła. Remont potrwa przynajmniej kilka tygodni.

Decyzję o remoncie kościelnej wieży podjęto w 2014 roku, kiedy poznaliśmy wyniki przeprowadzonej ekspertyzy. We jej wnioskach mogliśmy przeczytać między innymi, że wieża kościoła jako całość w żaden sposób nie jest zagrożona konstrukcyjnie. Z uwagi jednak na znaczne zniszczenie elementów zewnętrznych wieży i już od wielu lat nie remontowanie ich, procesy destrukcyjne nadal będą postępować, co w krótkim czasie może spowodować utratę statyki fragmentów wieży np. frontowe sterczyny. Z pomiarów geodezyjnych pionowości dwóch sterczyn frontowych wynika, iż szczyty ich daszków odchylają się od pionu o około 20cm (lewa w stronę wieży , prawa w stronę ul. Wyszyńskiego).

Po wyremontowaniu zewnętrznej części wieży kościoła, kolejnym krokiem ma być wyremontowanie jej wnętrza oraz odrestaurowanie zegara.

Zobacz wieżę z lotu ptaka - rok 2014

Wieża kościoła NNMP w Szczecinku od wewnątrz - rok 2015]

 

(a.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone