Zamknij
REKLAMA

Uwaga na oszustów! ZUS ostrzega

22:48, 13.07.2019 | ZUS
REKLAMA
Skomentuj

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega swoich klientów przed fałszywymi mailami, które teoretycznie mają pochodzić z ZUS. Otwarcie załączników z maila grozi uszkodzeniem komputera i kradzieżą wrażliwych danych.

-W ostatnich dniach niektórzy z klientów ZUS otrzymali maile zatytułowane „Składka”. Korespondencja ma pochodzić z kancelarii ZUS. W stopce adresowej widnieją natomiast adresy z rozwinięciem „gov.pl”, których to Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie używa. Każdy z maili jestz załącznikiem, w którym mająbyć informacje o błędnie opłaconych składkach.

- Karol Jagielski, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa zachodniopomorskiego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że drogą mailową nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych. Za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci nie otrzymują żadnych wezwań do zapłaty czy też danych o nadpłatach.

-Elektronicznie ZUS kontaktuje się jedynie z tymi klientami, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę korespondencji. Mail w takim przypadku jednak zawsze zawiera imię i nazwisko pracownika ZUS.

-dodaje Jagielski

ZUS ostrzega, by w żadnym przypadku nie odpowiadać na takie maile, ani nie otwierać ich załączników. Korespondencja tego typu najczęściej ma zainfekować komputer lub wyłudzić wrażliwe dane, które zapisane są w jego pamięci. W sytuacji, w której klient ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z najbliższą placówką ZUS lub z Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 albo na adres mailowy [email protected]

(ZUS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

YodaYoda

2 1

Co za czasy..... Złodziej podszywający się pod złodzieja.... 🤣🤣🤣 00:36, 14.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KupujacyKupujacy

0 1

Klientów..... 09:42, 14.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone