Zamknij
REKLAMA

Będą przeszkody i boisko. Podpisali umowy o dofinansowanie

10:05, 12.07.2019 | a.d
REKLAMA
Skomentuj
Mateusz Ludewicz / UM Szczecinek

W miniony czwartek (11 lipca) w ratuszu spotkali się Stanisław Wziątek członek zarządu województwa zachodniopomorskiego, Jakub Hardie-Douglas radny Sejmiku Woj. Zachodniopomorskiego , Maciej Makselon wiceburmistrz oraz Bogdan Korpal zastępca burmistrza miasta i gminy Borne Sulinowo. Celem spotkania było uroczyste podpisanie umów dotyczących finansowania projektów, które mają służyć poprawie i modernizacji infrastruktury sportowej.

Środki przeznaczone na ten cel pochodzić będą z kasy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Podczas konferencji podpisano dwie umowy dotyczące inwestycji sportowych realizowanych na terenie Szczecinka oraz w gminie Borne Sulinowo.

Do Szczecinka z Urzędu Marszałkowskiego trafi kwota w wys. 18,5 tys. zł. Zostanie ona przeznaczona na częściowe sfinansowanie zakupu i montażu kolejnych elementów nawodnej infrastruktury, z której korzystać będą użytkownicy szczecineckiego wyciągu do nart wodnych. Cała inwestycja - montaż elementów wakeparku na wyciągu do nart wodnych opiewać będzie na kwotę 95 tys. złotych. Umowę na dofinansowanie podpisał również zastępca burmistrza Bornego Sulinowa, która przeznaczona będzie na modernizację boiska treningowego dla piłkarzy z klubu „Orzeł” w Łubowie.

- To są może małe kwoty w odniesieniu do całej inwestycji, są jednak bardzo pomocne w całym projekcie. Kiedy korzysta się z tych subwencji systematycznie, tak jak my, robi się pokaźna kwota, można też zauważyć jak dużo się zmienia w naszych gminach – mówił Korpal.

- Na uatrakcyjnienie wyciągu do nart wodnych czekali miłośnicy tego sportu od dłuższego czasu. Bardzo się cieszę, że zaczniemy realizować tę inwestycję. Nowe przeszkody, które powstaną na trasie wyciągu z pewnością ucieszą fanów tego sportu – mówił wiceburmistrz Maciej Makselon.

- Wychodzimy z założenia, że razem możemy więcej. Stawiamy na partnerstwo i bardzo chętnie pomagamy takim inwestycjom. Bardzo się cieszę, że Szczecinek i gminy tego powiatu potrafią korzystać z tych grantów. Tylko przypomnę, że niedawno podpisano „granty sołeckie”, jest również program społecznik. Te fundusze pozwalają rozwijać się średnim i małym aglomeracjom – mówił Wziątek.

Podczas konferencji Wziątek pochwalił również władze Szczecinka, za przestąpienie do bardzo trudnego programu jakim jest „In vitro”.

 – To program, który uszczęśliwia ludzi. W naszym regionie tylko Szczecin i Szczecinek go realizuje. Bardzo się cieszę, że władze Szczecinka wyszły naprzeciw tym parom, które mają problemy tej natury.

REKLAMA
(a.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone