Zamknij
REKLAMA

Środki dla samorządów ziemi szczecineckiej. Pomogą w modernizacji infrastruktury sportowej

08:33, 11.07.2019 | ad/UM
REKLAMA
Skomentuj

Dobra infrastruktura sportowa zachęca mieszkańców, w tym dzieci i młodzież do większej aktywności ruchowej. Pozwala także na osiąganie lepszych wyników. Doskonale wiedzą o tym samorządy ziemi szczecineckiej, dlatego sięgnęły po fundusze Urzędu Marszałkowskiego na tegoroczną modernizację swoich obiektów.

-Miasto Szczecinek, Gmina Barwice czy Gmina Borne Sulinowo - tylko te 3 lokalne samorządy otrzymają dziś prawie 60 tys. zł. Będą one kolejnymi beneficjentami, którzy parafują umowy przewidujące w 2019 roku marszałkowskie wsparcie na poprawę bazy sportowej na swoim terenie. Na ten cel Urząd Marszałkowski zaplanował w bieżącym roku 1 350 000 zł. Wielkość dofinansowania wyniesie od 4,6 do 18,5 tys. zł. Środki –mówi Łukasz Jucha z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Miasto Szczecinek otrzyma dofinansowanie na zakup i montaż elementów wakeparku na wyciągu do nart wodnych - koszt całkowity: 95 tys. zł, wsparcie: 18,5 tys. zł. W Barwicach wymienione zostanie oświetlenie w hali sportowej - koszt całkowity: 40 tys. zł, wsparcie: 18,5 tys. zł, a w gminie Borne Sulinowo zmodernizowane zostanie boisko sportowe w Łubowie - koszt całkowity: 40 tys. zł, wsparcie: 18,5 tys. zł.

Ponadto w naszym powiecie na liście wsparcia Marszałka Województwa znalazły się także: Gmina Szczecinek, Gmina Grzmiąca i Powiat Szczecinecki. Gmina Szczecinek zamierza przeprowadzić wartą 40 tys. zł modernizację boisk piłkarskich w Turowie i Gwdzie Wielkiej, Gmina Grzmiąca za 17 tys. zł planuje remont szatni na boisku sportowym w Grzmiącej, a Powiat Szczecinecki chce za 40 tys. zł. zakupić łodzie żaglowe typu Laser-Pico do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. Gmina Szczecinek i Powiat Szczecinecki otrzymają z Urzędu Marszałkowskiego dofinansowanie po 18,5 tys. zł, a Gmina Grzmiąca 7,8 tys. zł.

Każdy samorząd mógł ubiegać się o dofinansowanie jednego projektu, a przyznana dotacja musi być wykorzystana do końca bieżącego roku.

(ad/UM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone