Zamknij
REKLAMA

Jednośladem bezpiecznie do celu - plenerowa lekcja bezpieczeństwa

09:33, 10.07.2019 | mł.asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku
REKLAMA
Skomentuj

Szczecineccy policjanci ruchu drogowego, w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”, spotkali się z dziećmi ze Świetlicy Opiekuńczo – Wychowawczej „Koniczynka” w Szczecinku. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo rowerzystów. Uczestniczące w nim dzieci otrzymały od policjantów Poradniki Rowerzystów.

Policjanci ruchu drogowego ze szczecineckiej komendy, w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”, spotkali się z grupą dzieci uczestniczących w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez świetlicę środowiskową „Koniczynka”. Mundurowi wiedząc, że bardzo często opiekunowie wraz z dziećmi wyjeżdżają na mniejsze i większe wycieczki wyszli naprzeciw z propozycją plenerowej lekcji bezpieczeństwa. Mundurowi na jednym z osiedlowych boisk rozłożyli Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego, którego zakupu dokonała Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie z funduszy pozyskanych z WFOŚiGW w Szczecinie. Na kilkunastu metrowej trasie uczestnicy spotkania ćwiczyli swoje umiejętności bezpiecznej jazdy na rowerze. Nie obyło się bez policyjnego instruktażu dotyczącego bezpiecznych zachowań podczas jazdy na rowerze. Dla utrwalenia nowo poznanych przepisów „Prawa o ruchu drogowym”, czy też wiedzy dotyczącej znajomości znaków drogowych, każdy z uczestników otrzymał Poradnik Rowerzysty.

Plenerowa lekcja bezpiecznej jazdy na rowerze stała się edukacyjną przyjemnością dla każdej ze stron. Dzieciaki wyposażone w kamizelki odblaskowe i kaski ochronne dały mundurowym jasny przekaz, że nawet podczas wakacyjnych zabaw bezpieczeństwo, to dla nich priorytet.

(mł.asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

JanuszJanusz

2 0

Witam a może by tak w ramach funduszu obywatelskiego uruchomić miasteczko ruchu drogowego może jakiś plac manewrowy dla nauki jazdy ??? 15:42, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone