Zamknij
REKLAMA

Sanepid sprawdził wodę na kąpieliskach miejskich. Jedno zamknięte

14:19, 13.06.2019 | a.d
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę, 15 czerwca, rusza sezon kąpielowy nad Trzesieckiem. Od tego dnia na trzech miejskich plażach pojawią się ratownicy, którzy będą dbać o nasze bezpieczeństwo podczas kąpieli. Zanim jednak plaże zostaną udostępnione dla mieszkańców, muszą zostać sprawdzone przez sanepid.

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Szczecinku wykonała już badania wody na kąpieliskach. Jak poinformował nas Wiesław Kulik, dyrektor PSSE, woda na dwóch plażach – Mysia Wyspa i Plaża Miejska przy ul. Mickiewicza – spełnia normy jakościowe. Niestety w wodzie na kąpielisku przy ul. Kilińskiego było za dużo bakterii kałowych, w związku z czym sanepid nie wydał zgody na jego otwarcie.

Dodajmy, że problem z jakością wody na tym kąpielisku pojawiał się także w latach ubiegłych. Po ostatnim sezonie kąpielowym, Główny Inspektorat Sanitarny wystawił ocenę niedostateczną dla tego kąpieliska. Podobnie było w roku 2017.

Sanepid ponowne badania wody wykona w poniedziałek. Wyniki poznamy do przyszłego czwartku. Do tego czasu kąpielisko będzie zamknięte.

Woda na miejskich plażach będzie badana średnio co dwa tygodnie. Odpowiada za to zarządca plaż, czyli Ośrodek Sportu i Rekreacji. Badania musi wykonać akredytowane laboratorium.

>>Tu możesz sprawdzić aktualny stan kąpielisk w Szczecinku

(a.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

g-ag-a

3 0

Ciekawe kto "ubogaca"jezioro w tym miejscu. 18:44, 13.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Baba Baba

0 0

Mieszkańcy Szczecinka 22:43, 13.06.2019


REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone