Zamknij

Co warto zrobić, by spotkanie zespołowe było bardziej interaktywne?

19:50, 16.05.2024 . Aktualizacja: 19:52, 16.05.2024
Skomentuj

Minuta za minutą, podsumowanie za podsumowaniem - chyba każdy, kto pracuje w jakiejś organizacji wie, że czasem spotkanie zespołu potrafi być naprawdę nużące. Nie tylko dla pracowników, ale także dla managerów. W tym artykule przedstawimy kilka praktycznych i sprawdzonych trików na to, jak uczynić grupowe meetingi bardziej interaktywnymi, ciekawymi i wciągającymi. Jak sprawić, aby spotkanie zespołowe angażowało i motywowało pracowników?

Skorzystaj z narzędzi interaktywnych podczas spotkań zespołu

Nowe technologie rewolucjonizują funkcjonowanie organizacji. Dlatego warto wykorzystać ich potencjał również podczas spotkań zespołowych. Wzbogać atmosferę grupowych sesji poprzez zastosowanie krótkich ankiet, quizów lub zbierania opinii. Tym samym zaangażujesz pracowników w interaktywne działania, których wyniki można prezentować na bieżąco. Skorzystaj z narzędzi takich jak Mentimeter lub Wooclap, aby zwiększyć poziom zaangażowania podczas spotkań zespołu. Dodatkowo, narzędzie Wooclap może być zsynchronizowane z platformą Teams, co pozwoli na jeszcze bardziej efektywną współpracę.

Częściej korzystaj z burzy mózgów

Technika burzy mózgów może sprawić, że spotkanie zespołu stanie się bardziej interaktywne poprzez otwarte zaproszenie wszystkich uczestników do udziału w generowaniu pomysłów i rozwiązań. Dzięki temu każdy członek zespołu ma możliwość dzielenia się swoimi myślami i propozycjami, co prowadzi do bardziej zróżnicowanych perspektyw i pomaga w rozwijaniu kreatywności. Dodatkowo, wspólna praca nad generowaniem pomysłów może zacieśnić więzi w zespole poprzez wspólne działanie i współpracę. Co ważne, nie musicie pracować nad rozwiązaniem konkretnych, firmowych problemów. Burza mózgów ożywi spotkanie zespołu nawet wtedy, gdy problem będzie hipotetyczny, a dyskusja będzie miała formę zabawy.

Nie chcecie siedzieć na spotkaniach zespołu? Wstańcie!

Zebrania na stojąco" mogą znacząco ożywić atmosferę meetingów poprzez zmianę dynamiki. Ta forma spotkania zespołu wyzwala dodatkową energię, ponieważ ogranicza czas trwania i wymusza aktywne uczestnictwo. Stanowi ona świetną alternatywę dla długich, siedzących sesji, które często prowadzą do zmęczenia i utraty koncentracji. Spotkania zespołu prowadzone „na stojąco" sprzyjają krótkim i zwięzłym dyskusjom, skupionym na kluczowych zagadnieniach, co przyczynia się do bardziej efektywnej wymiany informacji oraz podejmowania szybszych decyzji. Ponadto, fizyczna aktywność podczas spotkania może pobudzać kreatywność i pomagać w utrzymaniu uwagi pracowników.

Ciekawy trik na to, jak ożywić spotkanie zespołu online

Na zakończenie, chciałbym przedstawić kolejną interesującą metodę, która ożywi spotkanie zespołu online, opisaną w książce Christophera Littlefielda „75+ Team Building Activities for Remote Teams". Częstym zjawiskiem podczas wirtualnych spotkań firmowych jest zacięcie się połączenia lub zamrożenie obrazu transmisji. Zamiast traktować to jako problem, można uczynić z tego cechę zabawy, tworząc grę w zespole polegającą na robieniu zrzutów ekranu za każdym razem, gdy ktoś „zamarza" w ciekawej pozycji. Dzięki temu powstanie galeria najlepszych zatrzymanych chwil, a dotychczas irytujący aspekt spotkań zespołu online nabierze nowego, pozytywnego znaczenia.

Uczyń spotkanie zespołu bardziej interaktywnym!

Interaktywne i ciekawe spotkania zespołu są kluczowe zarówno z perspektywy biznesowej, jak i employee experience. Stymulują one lepszą komunikację, współpracę i innowacyjność, co przekłada się na osiągnięcie celów biznesowych. Jednocześnie budują więzi w zespole, zwiększając zaangażowanie i motywację pracowników, co korzystnie wpływa na employee experience i redukuje rotację kadry. Dlatego też, dbając o interaktywność i ciekawość podczas spotkań zespołu, organizacje mogą osiągnąć zarówno cele biznesowe, jak i stworzyć atrakcyjne środowisko pracy dla swoich pracowników.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%