logo iszczecinek.pl

Polecamy Kronodrzewko, czyli ekologia przez zabawę Sprzęt od WOŚP dla szpitala w Szczecinku Polecamy

Wydarzenia

 • 35 BIEG ULICZNY MEMORIAŁ WINANDA OSIŃSKIEG

  (22.04.2018 09:00)

  Miejsce:
  SZCZECINEK

   

 • I Wiosenna Wystawa Ogrodniczo-Pszczelarska

  (28.04.2018 10:00)

  Miejsce:
  Barzkowice

  Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach zaprasza wszystkich na inauguracyjną 
  I Wiosenną Wystawę Ogrodniczo-Pszczelarską, 
  która odbędzie się w dniach 28 i 29 kwietnia 2018 roku na terenie Ośrodka.

  W PROGRAMIE MIĘDZY INNYMI:
  – Szeroka oferta branży ogrodniczo-sadowniczej
  – Żywność ekologiczna
  – Sprzęt ogrodniczo-sadowniczy
  – Seminarium pszczelarskie
  – Konkurs kulinarny
  – Bezpłatne porady w zakresie pielęgnacji i uprawy roślin oraz działań ekologicznych, udzielane przez naszych specjalistów.

  Szczegóły na stronie: http://www.zodr.pl/wystawy.html

   

 • Biegu Spartakusa

  (02.06.2018 10:00)

  Miejsce:
  BORNE SULINOWO

  Z przyjemnością informujemy, że w dniu 2 czerwca br. Borne Sulinowo stanie się areną „Biegu Spartakusa” – unikatowego, ekstremalnego biegu z przeszkodami dla ok. 300 osób.

  Rozmowy w sprawie organizacji wydarzenia oraz technicznej i finansowej współpracy pomiędzy przedstawicielami Gminy Borne Sulinowo, Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie, Stowarzyszeniem Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa oraz głównym organizatorem biegu, tj. zespołem wielkich pasjonatów i społeczników, już w styczniu zakończyły się sukcesem, podpisaniem umowy i uruchomieniem zapisów na stronie http://biegspartakusa.pl/zapisy.html.

  Do tej pory „Bieg Spartakusa” był cykliczną imprezą na terenie powiatu złotowskiego, która z roku na rok „rosła w siłę” i stawała się wśród biegaczy coraz bardziej rozpoznawalną i popularną marką. Jednak coraz większe aspiracje organizatorów, chęć rozwoju i działania zgodne z powiedzeniem: „Zysk jest zapłatą jaką otrzymujesz, kiedy wykorzystujesz okazję, jaką daje ci zmiana…” sprawiły, że w tym roku bieg przełajowy odbędzie się w Bornem Sulinowie, na terenie tankodromu będącego w zarządzie Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa i terenie leśnym należącym do Nadleśnictwa Borne Sulinowo.

  Czwarta, tym razem borneńska edycja biegu przełajowego będzie dostosowana do charakteru naszego miasta, a dzięki uprzejmości prezesa Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii, pana Jarosława Marczyńskiego, naznaczą ją także militarne akcenty. Zważywszy na potencjał sprzętowy organizacji, z całą pewnością będzie to mistrzowsko wykonana wojskowa sceneria.

  Około 35 przeszkód, w połączeniu z niezwykle ukształtowanym terenem – rzeka, jezioro, bagna, liczne nierówności i podbiegi, będą wyzwaniem dla osób, które przygodę z biegami przełajowymi dopiero zaczynają, jak też przygodą i przyjemnością dla tych już wytrawnych i utytułowanych biegaczy.

  Jedno jest pewne – żaden tego typu bieg w Polsce nie będzie miał tak niezwykłej oprawy. „Bieg Spartakusa” został bowiem wpisany w obchody 25-lecia Bornego Sulinowa. Nietypową nagrodą dla biegaczy będzie zatem koncert zespołu „Łzy” i występ charyzmatycznej wokalistki z grupy muzycznej „Modesta Pastiche”. Kulminacyjny, jubileuszowy dzień naszego miasta, którego ważnym elementem będzie „Bieg Spartakusa”, zwieńczony zostanie efektownym, profesjonalnym pokazem laserów
  i pirotechniki osadzonych w klimatycznej aurze spichlerzy na tankodromie.

  W dniu 2 czerwca (w sobotę) do Bornego Sulinowa zapraszamy całe rodziny biegaczy. Dla najmłodszych główny organizator biegu zaplanował specjalną, bezpieczną trasę (impreza biegowa dla dzieci „Spartakus Kids”) oraz „Fabrykę Radości”.

  O wszystkich szczegółach dotyczących biegu i obchodów 25-lecia Bornego Sulinowa będziemy Państwa na bieżąco informować na stronach internetowych Urzędu Miejskiego i podległych mu jednostek.

  Składamy serdeczne podziękowania panu Romanowi Radowskiemu – „frontmanowi” „Biegu Spartakusa”, który z pokorą i cierpliwością wtajemnicza przedstawicieli Urzędu Miejskiego i Centrum Kultury i Rekreacji w arkana organizacji biegów przełajowych oraz całemu zespołowi, dzięki któremu tego rodzaju bieg będzie mógł zadebiutować w Bornem Sulinowie.

  Zapraszamy do udziału w tym ekstremalnym biegu, bo zgodnie z ideą „Spartan” – chodzi w nim przede wszystkim „ (….) o pokonywanie własnych słabości i pokazywanie sobie samemu, że rzeczy niewyobrażalne są możliwe”…