logo iszczecinek.pl

Polecamy Wkrótce ruszy budowa Centrum Innowacji i Praktyk Zawodowych przy "mechaniku" Dziś oficjalnie staruje V Art Piknik. Nieoficjalnie wystartował w czwartek pod byłym klubem Hi-Hat [WIDEO] Łańcuch światła. Kolejny protest przed szczecineckim sądem [WIDEO] Karlińska, Malborska i Królowej Jadwigi do remontu Polecamy

Wydarzenia

 • Art Piknik - Leszek Możdżer & Ray Wilson

  (21.07.2017 18:00)

  Miejsce:
  SZCZECINEK / teren przy Centrum Konferencyjnym Zamek

  Wielkimi krokami zbliża się kolejna już, V edycja Art Pikniku. W tym roku festiwal odbędzie się 21 - 22 lipca na terenie rekreacyjnym przed CK Zamek. Największymi gwiazdami imprezy będą Leszek Możdżer - pianista i kompozytor, ikona polskiego i światowego jazzu oraz Ray Wilson - były wokalista znanej na całym świecie kultowej już grupy Genesis! Nie zabraknie także muzyków ze Szczecinka, a także atrakcji dla najmłodszych.
  Art Piknik to nie tylko koncerty, ale także spektakle teatralne, performance, wernisaże i wystawy malarstwa oraz fotografii. Szczecinek po raz kolejny zamieni się w kulturalną stolicę Polski. Szczegóły wkrótce na www.sapik.pl

 • V Art Piknik

  (21.07.2017 00:00)

  Miejsce:
  Szczecinek / teren przy CK Zamek

  W dniach 21-23 Lipiec zapraszamy do Szczecinka na piątą (jubileuszową) odsłonę Art Piknik Festiwalu. Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY. Podczas trzech dni festiwalowych uczestnicy będą mogli obcować z muzyką, teatrem ulicznym i sztuką na najwyższym poziomie. Gwiazdami tegorocznej edycji będą wybitny pianista i kompozytor Leszek Możdżer oraz wokalista zespołu Genesis – Ray Wilson. Dodatkowo usłyszymy takie zespoły jak: Bibobit, Fu, Magdalena Górecka Band, Free Dub Press (Anglia), Velvet Alibii (Irlandia). Sobotniego wieczoru usłyszymy również nasz art piknikowy - jubileuszowy projekt muzyczny : ArtPiknik Band, który poprowadzi Rafał „Lambada" Zabuski wraz z Robertem Duncanem White (Banned Sauce). Projekt utworzą muzycy zaprzyjaźnieni z art piknikową sceną, wszystkich ich łączy przyjaźń oraz miłość do muzyki i Szczecinka. Gościem specjalnym projektu będzie Małgorzata Ostrowska i Piotr Zander.

 • Plener rzeźbiarski

  (21.07.2017 17:00)

  Miejsce:
  SZCZECINEK / Ogród SAPiK-u, ul. Kilińskiego 1

  Samorządowa Agencja Promocji i Kultury zaprasza na wernisaż wystawy rzeźby plenerowej dnia 21 lipca o godz. 17:00 ogród SAPiK ul. Kilińskiego 1 Po raz kolejny gościmy w Szczecinku na warsztatach artystycznych tz.plenerze, młodych rzeźbiarzy - studentów z Akademii Sztuk Pięknych w Warszewie i Gdańsku . Tegoroczny temat z jakim zmagają się uczestnicy to: Nieskończoności przyrody – POWIETRZE”. Tak jak w poprzednich dwóch latach materiałem jest drewno. Reźby docelowo zostaną umieszczone w przestrzeni miejskiej. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Szczecinka.

 • XVII Turniej Sołectw Gminy Szczecinek

  (22.07.2017 16:00)

  Miejsce:
  WIERZCHOWO / sala wiejska

  XVII Turniej Sołectw Gminy Szczecinek

  Sołectwo Wierzchowo oraz Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas zapraszają na XVII Turniej Sołectw, który odbędzie się 22 lipca 2017 r. przy sali wiejskiej w Wierzchowie. Kolejna już odsłona sołeckich potyczek rozpocznie się o godz. 16:00.  W turnieju wezmą udział  sołectwa z terenu naszej Gminy. Drużyny rywalizować będą w 7 widowiskowych konkurencjach. Organizatorzy zapewniają dobrą zabawę oraz wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

  PROGRAM TURNIEJU:

  1. Otwarcie XVI Turnieju Sołectw – godz. 16.00.

  3. Turniej.

  4. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród.

  4. Zabawa taneczna – godz. 20:00 – 24:00

   Więcej informacji na stronie www.gminaszczecinek.pl

 • I Festiwal Motorowodny

  (22.07.2017 11:00)

  Miejsce:
  Szczecinek - CEEiR

   

 • XXIII IMIENINY Białego Boru

  (29.07.2017 16:00)

  Miejsce:
  BIAŁY BÓR / plac przy BCKiR

  Burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski oraz Białoborskie Centrum Kultury i Rekreacji serdecznie zapraszają mieszkańców Miasta i Gminy Biały Bór na "Imieniny Białego Boru" -  29 lipca, plac przy BCKiR.

  Podczas imprezy organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, w tym m.in. gry i zabawy dla dzieci i młodzieży,czeskie wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne i handlowe. Imprezę uświetnią występy lokalnej solistki oraz gwiazd muzyki disco polo: Krisa Talizmana oraz Shymi'ego. Plakat z programem imprezy - już niebawem.

  Serdecznie zapraszamy wystawców zainteresowanych prezentacją lub sprzedażą oraz właścicieli stoisk z zabawkami, kosmetykami itp. do udziału w tegorocznej imprezie (własne stoisko z ofertą i zapotrzebowaniem, sprzedaż). Jeśli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w tegorocznej imprezie prosimy o zgłaszanie deklaracji udziału do 24.07.2017 r. Warunki uczestnictwa oraz szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: (94) 3739 466 lub mailem: [email protected]

 • Szczecinecki Weekend Biegowy

  (05.08.2017 09:00)

  Miejsce:
  SZCZECINEK / Stadion OSiR

  Miłośnicy biegania mają do dyspozycji szereg imprez biegowych na różnych dystansach m.in. 5km, 15km, maraton, biegi dziecięce i młodzieżowe oraz marsz Nordic Walking z przeznaczeniem dla grup sportowców o różnym stopniu zaawansowania. Uczestnicy zawodów zaproszeni są na pasta party podczas, którego odbywa się koncert. Przez cały weekend trwa zabawa i wspaniała biegowa atmosfera.

  HARMONOGRAM

  Biegi towarzyszące (05.08.2017) :
  godz. 9:00 parkrun Szczecinek
  godz 10:00 Nordic Walking, dystans 5km na trasie park run
  godz. 11:00 Biegi dziecięce i młodzieżowe
  godz. 18.00 Pasta party, koncert
  Biegi główne (06.08.2017) :
  Start oraz meta na płycie Stadionu Miejskiego
  godz.9.00 Maraton- trasa wokół jeziora Trzesiecko ( 3 okrążenia )
  Bieg 15 km – start razem z maratonem ( 1 okrążenie )
  godz.15.00 Dekoracje, losowanie nagród, zakończenie
  Zgłoszenia można dokonać za pomocą strony internetowej. 

  http://www.maratonypolskie.pl/
  http://inetsport.pl/
  http://www.rozbiegany.szczecinek.pl/
  Do zobaczenia na starcie :-)

   

 • Festiwal SZCZECINEK END OF SUMMER

  (01.09.2017 16:00)

  Miejsce:
  SZCZECINEK / Plac koncertowy - osiedle Zachód

  Tego jeszcze nie było! Festiwal SZCZECINEK END OF SUMMER, który odbędzie się 1 września na placu koncertowym przy Os. Zachód będzie największą imprezą taneczną w historii miasta! Na scenie zobaczymy prawie dwadzieścia największych gwiazd disco polo - m.in. MIG, Afterparty Classic oraz kultowych gwiazd muzyki lat 80-tych i 90-tych t.j. m.in. Mr. President, Fun Factory, Loona, Sonique. Oprócz nich w Szczecinku wystąpią również: Francesco Napoli, Mirami, Alexia, Stachursky, Czerwone Gitary, Bartek Wrona, Power Play, Jorrgus, Defis oraz Łobuzy. Relację "na żywo" z tego wydarzena będzie można zobaczyć na antenie TVP. My już się nie możemy doczekać!

 • Maraton MTB

  (10.09.2017 00:11)

  Miejsce:
  SZCZECINEK / Plac koncertowy - osiedle Zachód

  Zeszłoroczny Maraton MTB zorganizowany przez Stowarzyszenie Rowerowy Szczecinek okazał się wielkim sukcesem. Zainteresowanie ze strony mieszkańców Szczecinka i okolic było ogromne, dlatego organizatorzy nie spoczęli na laurach i już 10 września o godzinie 11:00, na Placu Koncertowym przy ul. Kołobrzeskiej na osiedlu Zachód, odbędzie się kolejna edycja maratonu! Wytyczone zostały dwie trasy MINI: 37 km i MEGA: 57 km. W trakcie trwania maratonu przygotowano zabawy i zawody rowerkowe dla najmłodszych, stoiska gastronomiczne i atrakcję dla dzieci. Dla zwycięzców oraz uczestników przygotowano cenne nagrody. Zapraszamy chętnych do wzięcia udziału. Rejestracja zawodników odbywa się na stronie  https://pomiarczasusprint.pl/zapisy/!


 • Koncert - Stare Dobre Małżeństwo

  (12.09.2017 18:00)

  Miejsce:
  SZCZECINEK / Kino Wolność

  Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki - od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Komunia, Bieszczadzkie Anioły, Gloria) po najnowsze, które dopiero ukażą się na nowej płycie zespołu. Soczyste i aromatyczne brzmienie formacji zapewnia niebanalny zestaw instrumentów wykorzystywanych podczas recitali. Uwagę słuchaczy na przeszło dwie godziny przykuć powinny: gitary 6 i 12 strunowe, dobro, kontrabas oraz niepowtarzalne brzmienie harmonijki ustnej

  Bilety można zakupić w kasie kina Wolność lub na stronie KupBilecik.pl .

  Ceny biletów:

  miejsce w rzędach od 1 do 13 - 60 zł

  miejsce w rzędach od 14 do 18 - 55zł