logo iszczecinek.pl

Polecamy Dwie młode osoby ranne w wypadku motocykla [WIDEO] Szczecinecczanie.org - chcą być trzecią siłą w mieście NA RYBY. Nowi mieszkańcy trafili do wód jezior Trzesiecko i Wilczkowo Sesja Rady Miasta. Ostra dyskusja o pieniądzach dla szpitala [WIDEO] Kronodrzewko, czyli ekologia przez zabawę Polecamy

Kronospan dzieciom - Uniwersytet Dzieci i Młodzieży Wydział w Szczecinku

23.02.2017 20:06
A A A
fot. archiwum

Bezpośredni link do wideo: https://vimeo.com/206367910

Już 11 marca odbędzie się uroczysta inauguracja Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży, Wydział w Szczecinku, w Kronospan Design Center. Spółka Kronospan została mecenasem projektu, który ma na celu zachęcenie dzieci do poznania świata przedmiotów ścisłych i technicznych. Zajęcia, prowadzone przez pracowników naukowych Politechniki Koszalińskiej, mają zachęcić młodych do pogłębiania swojej wiedzy krok po kroku, w zakresie wiedzy nabywanej na politechnice. Chodzi o to, by przybliżyć im świat przedmiotów, takich jak: matematyka, fizyka, chemia i wpłynąć w konsekwencji, na ich przyszłe wybory dotyczące kierunku studiów.

Jakub Piniarski, menedżer ds. personalnych w spółce Kronospan przyznaje: „nasza spółka chętnie angażuje się w projekty edukacyjne, które w tak dużym stopniu mają szansę wpłynąć na jakość kształcenia młodych ludzi. Czujemy się odpowiedzialni za wspieranie inicjatyw czyniących naukę ciekawszą i bliższą uczniom. Stwarzanie dzieciom możliwości do prawidłowego rozwoju i edukacji, to realizacja naszej misji”.

Studentem KUDiM może zostać każde dziecko w wieku 6-14 lat, będące uczniem klas I-VI szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna.

KUDiM proponuje program edukacyjny, wzorowany na nauczaniu uniwersyteckim. Zajęcia są tak prowadzone, aby dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi studenci. Prorektor Politechniki Koszalińskiej, prof. nadzw. dr hab. Tomasz Królikowski wyjaśnia: „udział w zajęciach zaszczepi w tych młodych ludziach iskrę wiedzy, którą dalej będą rozwijać. Da im poczucie, że coś, co ich otacza, jest dla nich dostępne w postaci wiedzy i w konsekwencji doprowadzi ich w przyszłości do świadomego wyboru kariery.”

W semestrze odbędzie się 5 wykładów, a także warsztaty, których przebieg zależeć będzie od ilości zainteresowanych dzieci. Będą one odbywały się w soboty, raz w miesiącu, o stałej godzinie. Każdy student otrzyma indeks, w którym postawiona zostanie pieczątka po zakończeniu wykładu. Po zebraniu 3 z 5 pieczątek-zaliczeń, na koniec semestru student otrzyma dyplom Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży.

Koszty czesnego, zakup części pomocy naukowych oraz inne uzgodnione z Politechniką  koszty, pokryje firma Kronospan.

Jest to pierwsza, pilotażowa edycja uniwersytetu w Szczecinku, dlatego serdecznie zapraszamy do wysyłania zgłoszeń i udziału w zajęciach.

Rekrutacja potrwa od 1 do 8 marca. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia można wysyłać na adres: [email protected]

Więcej informacji o projekcie na stronie: www.kudim.tu.koszalin.pl

J

MATERIAŁ PROMOCYJNY

 

Popularne tematy w dziale TV Puls Regionu