logo iszczecinek.pl

Polecamy Wilk wpadł we wnyki. Nie udało się go uratować Zbliża się "grypa belferska". Jak sytuacja wygląda w Szczecinku Finansowe problemy przy budowie obwodnicy Szczecinka? GDDKiA wyjaśnia Czy Poczta Polska wyrobi się z paczkami? Kulminacja Jarmarku Bożonarodzeniowego Polecamy

Borne Sulinowo z czystą wodą na lata. Pieniądze dał WFOŚ

24.08.2016 23:10
A A A

W środę na terenie ujęcia wody w Bornem Sulinowie podpisana została umowa o dofinansowanie zadania pn. „Rozbudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Borne Sulinowo”. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego spółka PWiK wnioskowała o dofinansowanie zadania w wysokości prawie miliona złotych. Jest to pierwsza podpisana umowa o dofinansowanie z RPO na lata 2014-2020 w naszym województwie.

Rozbudowa stacji uzdatniania wody w Bornem Sulinowie jest jedną z kluczowych inwestycji realizowanych w bieżącym roku przez PWiK. Ma ona szczególnie istotne znaczenie dla mieszkańców gminy Borne Sulinowo, zaopatrywanych w wodę z tego ujęcia.

-Zamykamy trudny okres dla mieszkańców. Nie znaczy to oczywiście, że mieszkańcy mieli złej jakości wodę. Rozbudowa stacji ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców na przyszłość –powiedział podczas podpisania umowy Andrzej Wdowiak, prezes PWiK.

W spotkaniu, podczas którego podpisano umowę udział wzięli: Jacek Chrzanowski, prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Renata Pietkiewicz-Chmyłkowska burmistrz Bornego Sulinowa oraz Andrzej Wdowiak, prezes PWiK Szczecinek.

 

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale TV Puls Regionu