logo iszczecinek.pl

Polecamy Tajemniczy zbiornik i ciche tankowanie na bazie PKS W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Polecamy

Jakie plany ma nowy prezes SzLOT? Wywiad z Mariuszem Getką

17.11.2016 09:24
A A A
Zdjęcie do artykułu Jakie plany ma nowy prezes SzLOT? Wywiad z Mariuszem Getką
fot. iszczecinek.pl

Mariusz Getka od kilku dni sprawuje stanowisko prezesa Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Nowego prezesa zapytaliśmy o najbliższą i tę trochę dalszą przyszłość organizacji. 

Kilka dni na nowym stanowisku. Jak do tej pory nie pracował Pan w instytucji zajmującej się obsługą turystyki. Od czego Pan zacznie?

Mariusz Getka: Przede wszystkim od uporządkowania spraw organizacyjnych. Muszę poznać faktyczną sytuację SzLOT, stan osobowy, majątkowy, finanse. Konieczne jest zrobienie bilansu otwarcia, a to z pewnością trochę czasu zajmie.

Wędkarstwo i turystyka wędkarska to dziedziny, w których czuje się Pan chyba najlepiej. Czy SzLOT będzie szedł teraz tylko w tym kierunku?

M.G. Absolutnie nie! Wędkarstwo to jedna z nóg, na których mocno powinien stać SZLOT. Ono ma wydłużyć sezon turystyczny, przyciągnąć do Szczecinka turystów jesienią, zimą i wiosną. Mamy do tego predyspozycje, więc musimy to wykorzystać. Poza wędkarstwem mamy szereg innych atrakcji i także imprez, które na stałe zadomowiły się w miesicie i powiecie, to także będziemy wykorzystywać. Dla mnie powiat szczecinecki to mnogość jezior i lasów, co niewątpliwie daje nam możliwości ściągania turystów i to nie tylko tych z Polski, ale również z Europy, tym bardziej, że nasz kraj postrzegany jest jako bezpieczny, co w skomplikowanej sytuacji geopolitycznej ma kluczowe znaczenie. Ale poza tym, mamy bardzo dobrą infrastrukturę sportową, szereg atrakcji militarnych (umocnienia Wału Pomorskiego, pozostałości po Armii Czerwonej, itp.) więc z pewnością nasza oferta nie będzie ograniczała się tylko do wędkarstwa.

Co dalej z wyciągiem, wypożyczalnią sprzętu pływającego, plażami? 

M.G. Plaże, wyciąg, sprzęt zostaną przekazane dla OSIR-u.

Czy SzLOT nadal będzie zajmował się organizowaniem imprez typu Projekt Plaża?

M.G. Wszelkie imprezy w mieście organizowane będą przez SzLOT, OSIR i SAPIK. Dla mnie współpraca tych instytucji ma znaczenie kluczowe, a ponieważ jestem człowiekiem dialogu, z pewnością uda nam się wypracować taką formułę współpracy, która będzie satysfakcjonowała wszystkie strony. Każda z w/w instytucji odpowiada za coś innego, więc współpraca przyniesie nam tylko korzyści. Nie chciałbym, aby nasze kompetencje się na siebie nakładały, dlatego też w przyszłym tygodniu spotykam się władzami OSIR-u i SAPIK-u.

Jaki jest plan na to, żeby SzLOT stał się, jak to powiedział w jednym z wywiadów burmistrz, „mocną agendą turystyczną zajmująca się miękkimi projektami”. Jak SzLOT chce połączyć turystykę z hotelarzami, restauratorami?

M.G. Zgadzam się z Burmistrzem w temacie tego, że SzLOT powinien zajmować się miękkimi projektami. Z barków tej instytucji zejdzie administrowania obiektami, które już wymieniłem wcześniej, więc skupimy się na działalności stricte turystycznej. Efekt tego powinien być taki, że każdy kto zainteresuje się wypoczynkiem w Szczecinku, czy też powiecie szczecineckim, po kontakcie ze SZLOT-em otrzyma kompleksową ofertę, i bez znaczenia jest czy to będzie wędkarz, żeglarz, rowerzysta, kajakarz, czy ktoś kto szuka możliwości wypoczynku z dala od cywilizacji. Tego nie uda się zrobić bez ścisłej współpracy z hotelarzami, restauratorami i innymi podmiotami czerpiącymi korzyści z turystyki. Zadaniem SzLOT będzie współpraca, koordynowanie działań i godzenie interesów wszystkich zainteresowanych rozwojem turystycznym Szczecinka i regionu

Jak SzLOT będzie chciał przyciągnąć różne grupy (młodzież, sportowcy, wędkarze itp.)

M.G. Do tej pory dużo robiono jeśli chodzi o budowanie pozytywnego PR. Teraz czas na dotarcie do poszczególnych grup odbiorców, które mogą być zainteresowane wypoczynkiem w naszym regionie. Mamy doskonałą infrastrukturę sportową, o której głośno jest w Polsce, więc tutaj nie potrzeba już wiele pracy. Gorzej jest na innych płaszczyznach. Musimy zbudować konkretną ofertę i z takim produktem wyjść do potencjalnego odbiorcy. Targi, strona internetowa, programy telewizyjne, portale społecznościowe, czasopisma, to tylko niektóre elementy, które pomogą ściągać do nas turystów. Poza tym ścisła współpraca z SAPIK-iem , OSIR-em, Aquatur-em oraz gestorami branży turystycznej pomoże odkryć cały potencjał Szczecinka i okolic.

Dla przykładu powiem tak: zależy mi, aby do Szczecinka przyjeżdżali wędkarze, żeglarze, kajakarze, kierowcy samochodów off-road, ale nie sami a z rodzinami. Aby tak się stało musimy pokazać, że żona i dzieci nie będą się u nas nudzić, przecież atrakcji mamy co nie miara, a kiedy mąż już przestanie oddawać się swojej pasji, będą mogli spędzać wolny czas w rodzinnym gronie. Jeśli to się uda, będziemy mogli mówić o sukcesie.

Jak SzLOT będzie wyglądał za 5 lat? Jakby Pan chciał żeby wyglądał?

M.G. Jak będzie wyglądał SzLOT, tego nie wiem. Wiem jednak, że chciałbym, aby Powiat Szczecinecki był rozpoznawalny w kraju, a także poza jego granicami. Jeśli uda nam się wykorzystać walory środowiska naturalnego, infrastrukturę sportową, a także atrakcje militarne, których u nas nie brakuje, trasy off-roud, itp., do tego jeśli współpracować z SzLOT-em będą pozytywnie „zakręceni” ludzie, jakich u nas nie brakuje, pewien jestem, że założony cel osiągniemy, co przełoży się bezpośrednio na wzrost standardu życia społeczności lokalnej.

iszczecinek.pl 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale WYWIADY