logo iszczecinek.pl

Polecamy Co dalej ze szkołą w Gwdzie Wielkiej? [WIDEO] Piłkarze MKP Szczecinek przygotowują się do rundy wiosennej Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Polecamy

Wiesław Suchowiejko kandydatem na burmistrza Szczecinka [WIDEO]

27.06.2018 15:57
A A A
Zdjęcie do artykułu Wiesław Suchowiejko kandydatem na burmistrza Szczecinka [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

Wiesław Suchowiejko jest oficjalnym kandydatem na fotel burmistrza Szczecinka z ramienia Porozumienia Samorządowego Powiatu Szczecineckiego kierowanego przez starostę Krzysztofa Lisa. Kandydat został przedstawiony podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Szkole Muzycznej. 

Podczas konferencji kandydat zdradził dlaczego chce kandydować na burmistrza Szczecinka. Wspomniał także o programie wyborczym, w którym ma znaleźć się między innymi budżet obywatelski.

Wiesław Suchowiejko jest doktorem nauk społecznych. Był dyrektorem ośrodków kultury w Białym Borze i Grzmiącej. Był także nauczycielem i wicedyrektorem I LO w Szczecinku. Obecnie jest dyrektorem ZSS STO w Szczecinku. Od wielu lat związany jest ze Szczecineckim Towarzystwem Muzycznym.

Karierę polityczną rozpoczął wiele lat temu. Zasiadał między innymi w Radzie Miasta Szczecinek i w Radzie Powiatu Szczecineckiego. Był przewodniczącym Rady Miasta. Był posłem na Sejm RP. Przez kilkanaście lat związany był z Platformą Obywatelską. Członkostwo w PO zawiesił w 2016 roku.

Kandydat Porozumienia Samorządowego współpracował jako felietonista z Głosem Pomorza (pod pseudonimem Jędrzej Litewski) oraz ze szczecineckim radiem ReJa. Od 2001 jest dziekanem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinku.

Podczas konferencji przedstawiono także pierwszych kandydatów do Rady Miasta: Karolinę Filowiat, która będzie startowała z okręgu nr 1 oraz Remigiusza Grochowskiego z okręgu nr 4.

 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Wybory Samorządowe 2018