logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Trwa cisza wyborcza. Komentarze na portalu iszczecinek.pl wyłączone

19.10.2018 21:17
A A A
Zdjęcie do artykułu Trwa cisza wyborcza. Komentarze na portalu iszczecinek.pl wyłączone
fot. pkw.gov.pl

O północy z piątku na sobotę rozpocznie się cisza wyborcza i potrwa do końca głosowania w niedzielę, czyli do godz. 21. Jak wskazuje Państwowa Komisja Wyborcza, ciszę wyborczą narusza każdy element czynnej agitacji wyborczej, czyli publicznego nakłaniania lub zachęcania do głosowania w określony sposób; zabronione jest także publikowanie sondaży. Zakaz obowiązuje też w internecie - w trakcie ciszy wyborczej na portalu iszczecinek.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy przez internautów. Zapraszamy do komentowania po zakończeniu ciszy wyborczej. Za utrudnienia przepraszamy.

PKW przypomina: naruszenie zakazu prowadzenia agitacji wyborczej w okresie ciszy wyborczej to wykroczenie, a naruszenie zakazu podawania do publicznej wiadomości wyników sondaży zachowań wyborczych i przewidywanych wyników wyborów - przestępstwo. Zatem ocena, czy w danym przypadku doszło do naruszenia tych zakazów, nie będzie należała do Państwowej Komisji Wyborczej, lecz do organów ścigania i sądów.

 

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Wybory Samorządowe 2018