logo iszczecinek.pl

Polecamy Szczecinecki punkt krwiodawstwa nie zostanie zamknięty Rewolucja śmieciowa w Szczecinku. Za śmieci rozliczy nas licznik wody Kto strzelał do psa? Winnych nie ma. Pies nie żyje Szczecineccy nauczyciele chcą strajkować. ZNP: Piłeczka jest po stronie rządu Polecamy

Poseł Lubczyk: Mamy dwóch kandydatów PiS-u na burmistrza Szczecinka

14.09.2018 00:13
A A A
Zdjęcie do artykułu Poseł Lubczyk: Mamy dwóch kandydatów PiS-u na burmistrza Szczecinka
fot. Polskie Radio Koszalin

W środę gościem Studia Bałtyk w Polskim Radiu Koszalin był szczecinecki poseł Radosław Lubczyk. W rozmowie z Anną Popławską poseł Nowoczesnej ustosunkował się m.in. do wyborów sędziów do Sądu Najwyższego, sytuacji Koalicji Obywatelskiej oraz wyborów samorządowych w Szczecinku.

-Rozmawiałem z sędziami Sądu Najwyższego. Prezydent powołuje ich na stanowisko do KRS-u raz w życiu. Uczynił już to Lech Kaczyński. Nie wyobrażam sobie, jak można drugi raz powołać sędziego, co ma teraz miejsce. To jest łamanie konstytucji. Dla mnie do końca kadencji prezesem Sądu Najwyższego będzie profesor Gersdorf – powiedział Radosław Lubczyk.

Poseł Nowoczesnej powiedział również, że Koalicja Obywatelska jest tworem łączącym opozycję:

- Partie, które są w Koalicji Obywatelskiej – Platforma Obywatelska, Nowoczesna czy Inicjatywa Polska - mówią jednym głosem. Mamy wspólne wartości, czyli demokrację oraz Unię Europejską. Różnimy się jednak programami. Stawiamy sobie jeden cel - utrzymanie samorządu oraz wygranie z Prawem i Sprawiedliwością. W wyborach samorządowych wygrywają najwięksi i bez zjednoczenia trudno byłoby pozostać u sterów samorządów.

Polityk odniósł się również do wyborów samorządowych w Szczecinku.

- Byłem zaskoczony kandydaturą na burmistrza Szczecinka Joanny Pawłowicz. Mamy więc dwóch kandydatów PiS-u – kandyduje również pan Suchowiejko, który jest członkiem Porozumienia Jarosława Gowina i znajduje się także w klubie parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości.

Jeśli chodzi o mnie, nie wiem, czy będę kandydował na burmistrza Szczecinka. Dostaję jednak coraz więcej sygnałów od mieszkańców, by był jeden kandydat z Koalicji Obywatelskiej. Jestem po wielu rozmowach z panem wiceburmistrzem Rakiem i wiem, że jest merytorycznie przygotowany, aby pełnić funkcję burmistrza.

W kuluarach mówi się o tym, że decyzja już zapadła i wspólnym kandydatem na fotel burmistrza Szczecinka PO i Nowoczesnej będzie Daniel Rak. Poseł jednak zaznaczył, że jest jeszcze trochę czasu żeby podjąć ostateczną decyzję.

prk24.pl / iszczecinek.pl

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Wybory Samorządowe 2018