logo iszczecinek.pl

Polecamy Trzy mieszkania treningowe oddane do użytku „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Nowe trasy rowerowe i wędkarstwo. Rozmowa z prezesem SzLOT-u [WIDEO] Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Paweł Mikołajewski chce pozostać burmistrzem Białego Boru

22.08.2018 07:04
A A A
Zdjęcie do artykułu Paweł Mikołajewski chce pozostać burmistrzem Białego Boru
fot. iszczecinek.pl

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Tego dnia wybierzemy rady miast, powiatów i sejmiki wojewódzkie, oddamy też głos w pierwszej turze wyborów na burmistrzów, wójtów i prezydentów. Druga tura odbędzie się dwa tygodnie później, 4 listopada. Ogłoszenie terminu wyborów oznacza, że można oficjalnie rozpocząć kampanię wyborczą.

Wraz z ogłoszeniem terminu wyborów Paweł Mikołajewski, burmistrz Białego Boru ogłosił na swoim facebookowym profilu, że weźmie czynny udział w walce o fotel burmistrza.

-Premier ogłosił, że wybory się odbędą 21 października a ja ogłaszam, że będę w nich uczestniczył. Będę kandydował na urząd burmistrza Białego Boru. Będę prosił mieszkańców o głos i wsparcie. Chciałbym jeszcze tę jedną kadencję pracować dla całej gminy –czytamy na profilu burmistrza Białego Boru.

Dlaczego zdecydował się Pan powalczyć o kolejną kadencję?

P.M. Cała, kończąca się teraz kadencja była walką o ratunek dla naszego samorządu, straciliśmy podatki w elektrowni wiatrowych, które nie powstały a mają nawet pozwolenia na budowę, straciliśmy wpływy z fotoradarów, a zostaliśmy z długami po wcześniejszych inwestycjach.

Teraz powoli wychodzimy na prostą. Program naprawczy, który przygotowaliśmy zakończy się w 2019 roku i szkoda byłoby tę całą pracę wrzucić dziś do kosza. Dzisiaj nadal trzeba pilnować publicznych pieniędzy, żeby ich nie roztrwonić. Trzeba inwestować mądrze i spokojnie.

Jakie ma Pan plany na kolejna kadencję?

P.M. Planem na najbliższą kadencję, jest nie tylko dokończyć rozpoczęte przez nas działania… Budowę drogi w Stępieniu, modernizację plaży miejskiej i gminnego ośrodka wypoczynkowego, która ma przełożyć się na rozwój turystyki. Chcemy naprawiać chodniki, drogi gminne. Przed nami remont największej szkoły w gminie. Budowa klubu seniora, potrzebny jest żłobek…

A do tego wszystkiego należy realizować mądrą politykę finansową – budżet obywatelski dla miasta i fundusz sołecki dla wsi. Podatki muszą maleć, a dochody z różnych pomysłów rosnąć, tak by więcej robić dla swoich mieszkańców.

Trzy lata temu zaczęliśmy projekt „raju podatkowego dla firm transportowych”. Dzisiaj mamy spółki z całej Polski i oddział firmy leasingowej, w której można kupować auta ciężarowe, np. dla firm z innego rejonu a na naszych rejestracjach, dzięki czemu będą podatki.

Jesteśmy w tym coraz lepsi, prowadzimy rozmowy z różnymi potencjalnymi inwestorami. To, co zostało stworzone, teraz zacznie przynosić owoce. Szkoda byłoby to zepsuć.

W najbliższej kadencji trzeba być strażnikiem publicznych pieniędzy i menedżerem. To niezwykle ważny czas i dlatego z pokorą będę prosił mieszkańców o rozsądek, o mądrość wyborów, nie podszytych prywatnymi interesami czy obietnicami, których się nie da spełnić. Twardo stąpam po gruncie, mieszkam 29 kilometrów od Białego Boru, a jednak kocham to miejsce. To są podstawy mojej decyzji o ubieganiu się o urząd burmistrza.

Przypomnijmy. W listopadzie ubiegłego roku Robert Grzywacz z Sojuszu Lewicy Demokratycznej oznajmił podczas jednej z akcji prowadzonych na ulicach Białego Boru, że zamierza także powalczyć o fotel burmistrza tej miejscowości.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Wybory Samorządowe 2018