logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Nasza rozmowa. Wiesław Suchowiejko - kandydat Porozumienia Samorządowego na stanowisko burmistrza Szczecinka

13.07.2018 08:23
A A A
Zdjęcie do artykułu Nasza rozmowa. Wiesław Suchowiejko - kandydat Porozumienia Samorządowego na stanowisko burmistrza Szczecinka
fot. Mateusz Węsierski

Nasza rozmowa. Wiesław Suchowiejko - kandydat Porozumienia Samorządowego na stanowisko burmistrza Szczecinka

Uczy Pan wiedzy o społeczeństwie. Młodzi interesują się polityką lokalną?

Szczerze? Mało się nią interesują. Mają swoje światy i je penetrują. Oczywiście zajmujemy się lokalną polityką, bo jest w programie. Oglądamy nawet razem sesje Rady Miejskiej na YouTube. Oni najchętniej poszliby na sesję, ale tylko dlatego aby wyjść ze szkoły. Jeżeli już, to młodych interesuje raczej duża polityka.

Kiedy byłem młodszy wydawało mi się, że papieżem zawsze był Jan Paweł II, bo jestem rocznik 83. Wielu Pana uczniów pewnie myśli podobnie o burmistrzu Jerzym Hardie-Douglasie. On po prostu był i jest.

Pewnie tak jest, że wydaje się im, że jest po prostu burmistrz Jerzy Hardie-Douglas - jako instytucja. Trzeba też jednak powiedzieć, że młodzi nie głosują, a wiedza o społeczeństwie kończy się na pierwszej klasie liceum. Na pewno utożsamianie stanowiska burmistrza z Jerzym Hardie-Douglasem jest mocno zakorzenione w świadomości wielu obywateli, nie tylko tych najmłodszych.

Teraz będzie nowy burmistrz. Chciałby Pan, aby przez kolejne 15 lat synonimem stanowiska burmistrza Szczecinka był Wiesław Suchowiejko?

Daj mi Boże długie życie, ale kiedy ma się tyle lat co ja, to nie planuje się kilkudziesięciu lat do przodu. Ponadto prawo pozwala teraz na dwukadencyjność, a więc maksymalnie 10 lat. Jeżeli wygram wybory to będę ile trzeba i na ile zdrowie oraz ochota pozwoli, a przede wszystkim przychylność wyborców. Amerykańscy prezydenci tak mają, że pierwsza kadencja jest po to, aby była druga, a druga jest po to, aby przejść do historii.

A może Daniel Rak byłby lepszym burmistrzem?

Wyborcy o tym zdecydują. Ja nie kandyduję przeciwko komuś, aby kogoś pokonać. Proponuję pewien projekt i styl. I jest to inny styl. U nas to już buksuje i tak się dalej uprawiać polityki nie da, narzucając pewną wizję i nie podejmując debaty z ludźmi. Kończy się to później takim zdarzeniem jak funkcjonowanie boksów dla handlujących na miejskim targowisku. Sprzedający mało z nich korzystają, bo nie zostały zaprojektowane tak, jakby sobie tego życzyli. Najpierw trzeba było z nimi porozmawiać. Początkowo burmistrz Jerzy Hardie-Douglas korzystał z takiej debaty, ale pewnym momencie zaprzestał. Jest obawa, że w przypadku Daniela Raka ten trend zostałby utrzymany.

Pełna wersja wywiadu z Wiesławem Suchowiejko, dwie strony m.in. o rządach Jerzego Hardie-Douglasa, szczecineckim Central Parku, Kronospanie i wiele innych spostrzeżeń kandydata w aktualnym wydaniu Gazety Szczecineckiej.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Wybory Samorządowe 2018