logo iszczecinek.pl

Polecamy Kolejny pirat drogowy stracił prawko Co dalej ze szkołą w Gwdzie Wielkiej? [WIDEO] Piłkarze MKP Szczecinek przygotowują się do rundy wiosennej Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Polecamy

Komitety zbierają podpisy pod poparciem

10.09.2018 11:19
A A A
Zdjęcie do artykułu Komitety zbierają podpisy pod poparciem
fot. Robert Zabuski

Do 17 września komitety wyborcze muszą uzbierać kilkaset podpisów pod listami poparcia dla kandydatów w poszczególnych okręgach wyborczych. Teoretycznie, sprawa jest prosta, ale politycy wykorzystują to także do spotkań z wyborcami. W sobotę przed szczecineckim ratuszem mogliśmy spotkać między innymi przedstawicieli Komitetu Wyborczego Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego, na czele z Wiesławem Suchowiejko, kandydatem na burmistrza Szczecinka.

Startujący na burmistrza Szczecinka Wiesław Suchowiejsko (kandydatem Porozumienia Samorządowego) każdego dnia spotyka się z mieszkańcami miasta. M. in. na spacerze.

– To doskonała okazja do tego, by porozmawiać, dowiedzieć się, jakie są potrzeby mieszkańców Szczecinka, jakie mają uwagi, czego im brakuje w naszym mieście – mówi Wiesław Suchowiejsko.

Z kandydatem można porozmawiać m. in. w centrum miasta.

- W codziennym pośpiechu nie zawsze jest czas na to, by zwolnić, przystanąć na chwilę i porozmawiać o trapiących nas problemach, także o tym, jakie powinno być nasze miasto. Ja oddaję mieszkańcom naszego miasta swój czas – jestem do ich dyspozycji i jestem im wdzięczny za każde cenne spostrzeżenie. Tak buduje się wspólną przyszłość miasta, poprzez rozmowy z mieszkańcami, z tymi z najbliższego otoczenia, ale też tymi, do których trzeba wyjść i sprowokować do dyskusji. I już dziś zapraszam do udziału w kolejnych spotkaniach– dodaje kandydat na burmistrza Szczecinka.

Na ulicach miasta będzie można wkrótce spotkać także przedstawicieli pozostałych zarejestrowanych komitetów.

Według kalendarza wyborczego, na zgłoszenie list kandydatów na radnych komitety wyborcze mają czas do 16 września, do północy. Jednak 16 września to niedziela, więc listy będzie można zgłaszać jeszcze w poniedziałek 17 września.

Komitet, który chce zgłosić kandydata w wyborach do rady w gminie do 20 tys. mieszkańców musi zebrać co najmniej 25 podpisów. Co najmniej 150 podpisów musi zostać zebrane w gminach powyżej 20 tys. mieszańców. W przypadku wyborów do rad powiatów każda lista kandydatów musi być poparta podpisami co najmniej 200 wyborców, a wyborów do sejmików wojewódzkich - podpisami co najmniej 300 wyborców.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Wybory Samorządowe 2018